Streda 15. máj 2024Meniny má Žofia

Hirschi vyhral preteky Valónsky šíp

Švajčiar Marc Hirschi z tímu Sunweb počas cyklistickej klasiky Valónsky šíp v belgickom meste Huy v stredu 30. septembra 2020. Foto: TASR/AP

Švajčiarovi sa v sezóne zatiaľ darí.

Huy 30. septembra (TASR) - Švajčiarsky cyklista Marc Hirschi dosiahol ďalší veľký úspech, keď v stredu vyhral klasiku Valónsky šíp. Jazdec stajne Sunweb zvládol 202 km dlhú trať z Herve a s cieľom na kopci Mur de Huy za 4:49:17 h.. Na druhom mieste skončil Francúz Benoit Cosnefroy (AG2R) a tretí finišoval Kanaďan Michael Woods (EF). Slovák Juraj Sagan preteky nedokončil.

Dvadsaťdvaročnému Švajčiarovi sa v posunutej sezóne darí. Pri svojej premiére na Tour de France vyhral jednu etapu a v nedeľu získal bronz v pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v Imole. "Dnes som sa necítil až tak dobre, ale povedal som si, že pôjdem najlepšie ako viem. Záverečný kopec je strmý, nemôžete ísť príliš skoro, potrebujete na to mentálnu silu," povedal víťaz.