Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav

Írsky cyklista Bennett vyhral 2. etapu okolo Turecka

Na snímke vľavo írsky cyklista Sam Bennett. Foto: TASR/AP

Druhý došpurtoval Alvaro Hodeg z Kolumbie, tretie miesto obsadil Talian Simone Consonni.

Alanya 10. októbra (TASR) - Írsky cyklista Daniel Bennett z tímu Bora-Hansgrohe zvíťazil v 2. etape pretekov Okolo Turecka. Trať dlhú 150,4 km so štartom aj cieľom v meste Alanya zvládol za 3:24:37 h.

Druhý došpurtoval Alvaro Hodeg z Kolumbie (Quick Step Floors), tretie miesto obsadil Talian Simone Consonni (Team Emirates).

Slovák Juraj Sagan prišiel do cieľa s mankom 61 sekúnd na víťaza na 131. mieste, celkovo mu patrí 128 pozícia.

Výsledky 1. etapy (Alanya - Alanya, 150 km):

1. Sam Bennett (Ír./Bora-Hansgrohe) 3:24:37 h, 2. Alvaro Hodeg (Kol./Quick-Step Floors), 3. Simone Consonni (Tal./Team Emirates), 4. Jean-Pierre Drucker (Lux./BMC Racing), 5. Ivan Garcia (Špa./Bahrain-Merida), 6. Edward Theuns (Bel./Team Sunweb), 7. John Degenkolb (Nem./Trek-Segafredo), 8. Enrique Sanz Unzue (Špa./Euskadi Basque Country-Murias), 9. Luca Pacioni (Tal./Wilier Triestina-Selle Italia), 10. Alexander Poršev (Rus./Gazprom-Rusvelo) - všetci rovnaký čas... 131. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) + 1:01 m

Priebežné poradie:

1. Bennett 6:53:35 h, 2. Maximiliano Richeze (Arg./Quick-Step Floors) + 6 s, 3. Drucker, 4. Consonni obaja + 12, 5. Kenneth Van Rooy (Bel./Sport Vlaanderen-Baloise), 6. Thomas Sprengers (Bel./Sport Vlaanderen-Baloise) obaja + 13, 7. Benat Txoperena Matxikote (Špa./Euskadi Basque Country-Murias), 8. Fernando Orjuela Gutierrez (Kol./Manzana Postobon) obaja + 15, 9. Theuns, 10. Unzue obaja + 16... ... 128. SAGAN + 2:47 m