Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

Henao celkovým víťazom Paríž - Nice, Contadora zdolal o dve sekundy

Kolumbijský cyklista Sergio Henao Montoya (vľavo) zo Sky v drese vedúceho pretekára priebežného poradia počas záverečnej etapy pretekov Paríž-Nice Foto: TASR/AP

Contadorovi nepomohlo k celkovému víťazstvu ani šesť bonusových sekúnd za nedeľňajšie druhé miesto.

Nice 12. marca (TASR) - Kolumbijský cyklista Sergio Henao sa stal celkovým víťazom pretekov Paríž - Nice. Jazdec tímu Sky ustál v záverečnej 115,5 km dlhej etape atak konkurenta Alberta Contadora (Trek - Segafredo) a udržal si žltý dres. V konečnom súčte zdolal Španiela o dve sekundy, tretie miesto obsadil Ír Daniel Martin zo stajne Quick-Step (+30 s).

"Tímoví kolegovia mi v nedeľu veľmi pomohli. Bolo nesmierne náročné udržať Contadorovo tempo, ale podarilo sa. Pre celý tím to bol perfektný týždeň," povedal Henao po pretekoch.

Nedeľňajšia etapa sa stala korisťou Davida De La Cruza, pretekár stajne Quick-Step sa presadil v záverečnom špurte v Nice a triumfoval v čase 2:48:53 hodiny. Contadorovi nepomohlo k celkovému víťazstvu ani šesť bonusových sekúnd za nedeľňajšie druhé miesto. Zopakovala sa tak situácia z vlaňajška, keď sa "El Pistolero" snažil v poslednej chvíli zobliecť zo žltého dresu Gerainta Thomasa. V celkovom poradí vtedy zaostal o štyri sekundy.

Kompletné španielske pódium doplnil v 8. etape Marc Soler (Movistar), ktorý za krajanom De La Cruzom zaostal o päť sekúnd. Slovák Juraj Sagan obsadil v nedeľu 82. priečku, keď na De La Cruza stratil 16 minút a 37 sekúnd. V celkovom poradí skončil na 125. mieste (+1:47:08 h). Jeho krajan a kolega z tímu Bora-Hansgrohe Michael Kolář záverečnú etapu nedokončil.