Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Sagan skončil siedmy v 4. etape Tirrena, vyhral Brit Cummings

Na snímke v strede slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) počas 4. etapy pretekov Tirreno-Adriatico s cieľom v Castro to Foligno 12. marca 2016. Foto: TASR/AP

Na čele celkového poradia sa udržal Čech Zdeněk Štybar s deväťsekundovým náskokom pred Talianom Damianom Carusom. Sagan je siedmy.

Foligno 12. marca (TASR) - Britský cyklista Stephen Cummings triumfoval v sobotňajšej 4. etape pretekov Tirreno-Adriatico. Jazdec stajne Dimension Data sa presadil v závere 222 km dlhej trasy z Montalto di Castro do Foligna, keď zaútočil asi 3,5 km pred cieľom a svoj sóloúnik doviedol do víťazného konca. Na druhej priečke skončil domáci Salvatore Puccio a tretí bol Natnael Berhane. Slovák Peter Sagan obsadil siedme miesto, keď vyhral hromadný špurt pelotónu.

Tirreno-Adriatico, stage 4 (Montalto di Castro-Foligno) 222 km

Posted by Peter Sagan on 11. marec 2016
.

výsledky 4. etapy (Montalto di Castro - Folibno, 222 km):

1. Stephen Cummings (V.Brit./Dimension Data) 6:04:49 h, 2. Salvatore Puccio (Tal./Sky) +13 s, 3. Natnael Berhane (Eri./Dimension Data), 4. Daniel Moreno (Šp./Movistar), 5. Jan Bakelants (Belg./AG2R) všetci rovnaký čas, 6. Matteo Montaguti (Tal./AG2R) +16, 7. Peter SAGAN (SR/Tinkoff) +25, 8. Greg Van Avermaet (Belg./BMC), 9. Tiesj Benoot (Belg./Lotto Soudal), 10. Zdeněk Štybar (ČR/Etixx - Quick-Step) všetci rovnaký čas

celkové poradie:

1. Štybar 15:56:32 h, 2. Damiano Caruso (Tal./BMC) +9 s, 3. Van Avermaet, 4. Tejay Van Garderen (USA/BMC) obaja rovnaký čas, 5. Bob Jungels (Lux./Etixx - Quick-Step) +11, 6. Gianluca Brambilla (Tal./Etixx - Quick-Step) rovnaký čas, 7. SAGAN +14, 8. Thibaut Pinot (Fr./FDJ) +18, 9. Sebastien Reichenbach (Švaj./FDJ) rovnaký čas, 10. Roman Kreuziger (ČR/Tinkoff) +20
.

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) zdraví publikum z pódia v cieli 4. etapy pretekov Tirreno-Adriatico v Castro to Foligno 12. marca 2016. Sagan skončil v etape na siedmom mieste.