Peter Velits Foto: Facebook

Zvíťazil taliansky cyklista Matteo Pelucchi.

Dabrowa Gornicza 3. augusta (TASR) - Taliansky cyklista Matteo Pelucchi sa stal víťazom 2. etapy 72. ročníka pretekov Okolo Poľska. Za pretekárom tímu IAM Cycling prišiel do cieľa víťaz úvodnej etapy Nemec Marcel Kittel (Giant), tretí skončil na trati Čenstochová - Dabrowa Gornicza ďalší Talian Giacimi Nizzolo z tímu Trek.

Jediný slovenský pretekár v súťaži Peter Velits z tímu BMC Racing Team obsadil 14. miesto. V cieli etapy bol hromadný pád, ktorému sa prví deviati pretekári vyhli. V celkovom poradí je po dvoch etapách na čele Kittel. Velits je na 33. pozícii.

Okolo Poľska, 2. etapa (Čenstochová - Dabrowa Gornicza, 146 km): 1. Matteo Pelucchi (Tal./IAM Cycling) 3:20:12 h., 2. Marcel Kittel (Nem./Giant), 3. Giacomo Nizzolo (Tal./Trek), 4. Kris Boeckmans (Bel./Lotto), 5. Sacha Modolo (Tal./Lampre), 6. Niccolo Bonifazio (Tal./Lampre), 7. Salvatore Puccio (Tal./Team Sky), 8. Lasse Norman Hansen (Dán./Cannondale) všetci rovnaký čas ako víťaz, 9. Mitch Docker (Aust./Orica) +5, 10. Sebastien Turgot (Fr./AG2R), 11. Kristoffer Skjerping (Nór./Cannondale) obaja +1:17...14. Peter Velits (SR/BMC Racing Team)

Celkové poradie po 2. etape: 1. Kittel 6:03:09, 2. Bonifazio +12 s, 3. Nizzolo, 4. Boeckmans obaja +16, 5. Turgot, 6. Salvatore Puccio (Tal./Team Sky), 7. Nikias Arndt (Nem./ Giant), 8. Lorrenzo Manzin (Fr./FDJ), 9. Gianluca Brambilla (Tal./Etixx - Quick-Step), 10. Michal Kwiatkowski (Poľ./Etixx - Quick-Step) ... 33. Velits +24.