Slováci zaostali v 4. etape Okolo Romandie, vyhral Brit Yates

Na snímke britský cyklista Simon Yates z tímu Orica - Scott si užíva na pódiu bozky hostesiek v žltom drese vedúceho pretekára v priebežnom poradí po tom, ako vyhral štvrtú etapu pretekov Okolo Romandie v sobotu 29. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Jazdec stajne Orica-Scott zvládol náročnú 163,5 km dlhú trať z Domdidieru do Leysinu za 4:10:03 hodiny a dostal sa aj na čelo celkového poradia.

Leysin 29. apríla (TASR) - Britský cyklista Simon Yates triumfoval v kráľovskej 4. etape pretekov Okolo Romandie.

Jazdec stajne Orica-Scott zvládol náročnú 163,5 km dlhú trať z Domdidieru do Leysinu za 4:10:03 hodiny a dostal sa aj na čelo celkového poradia. Tesne za ním finišoval Austrálčan Richie Porte z BMC, tretí bol Nemec Emanuel Buchmann z Bory (+30 s).

Yates má pred záverečnou nedeľňajšou časovkou na 18 km devätnásťsekundový náskok pred Portem, tretí Buchmann stráca 38 sekúnd.

Dvaja slovenský reprezentanti výrazne zaostali, keď obaja prišli do cieľa s mankom 22:23 minút. Juraj Sagan obsadil 103. miesto a v celkovom poradí je 110. (,35:28 min), Martin Velits preťal cieľ na 106. priečke a celkovo mu patrí 134. pozícia (+59:01 min).