Cyklokrosár Haring obsadil na MS v kategórii elite 28. miesto

Na snímke Martin Haring. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Do prvej tridsiatky sa zo slovenských pretekárov dostali aj Šimon Vozár a Matej Ulík, ktorí v kategórii do 23 rokov obsadili 27., resp 29. miesto.

Bieles 30. januára (TASR) - Slovenský reprezentant v cyklokrose Martin Haring obsadil na majstrovstvách sveta v Luxembursku 28. miesto v kategórii elite. V najsledovanejšej disciplíne obhájil prvenstvo Belgičan Wout Van Aert pred Holanďanom Van der Poelom a krajanom Kevinom Pauwelsom. Do prvej tridsiatky sa zo slovenských pretekárov dostali aj Šimon Vozár a Matej Ulík, ktorí v kategórii do 23 rokov obsadili 27., resp 29. miesto.

Najskúsenejší zo slovenských pretekárov Martin Haring sa umiestnil v prvej tridsiatke, čím potvrdil príslušnosť k širšej svetovej špičke. Jeho umiestnenie mohlo byť ešte lepšie, no pre pokazený prehadzovač musel pol kola bežať do depa, čím stratil drahocenný čas. "Každé preteky sa jazdili na úplne inom podklade, takže sme len odhadovali, akú trať budeme mať nakoniec my. Ešte počas tréningov bola trať nafúkaná snehom, včera ráno pršalo a zároveň to hneď mrzlo, potom veľa blata. V porovnaní s minulými pretekmi Svetového pohára sa mi však išlo dobre a s výkonom som spokojný. Škoda iba toho prehadzovača, pre ktorý som stratil kopec času," povedal Martin Haring.

Na pretekárov čakali v luxemburskom meste Bieles náročné podmienky, keďže k snehu sa pridal aj mrznúci dážď, ktorý bol príčinou mnohých pádov. Doplatili na to aj dvaja Slováci. Junior Jakub Varhaňovský stratil veľa času behom do depa už v prvom kole po tom, ako mu jeden z francúzskych jazdcov v hromadnom páde znefunkčnil bicykel. Ešte horšie skončila jediná Slovenka v pretekoch žien Tereza Medveďová, ktorú museli previezť na vyšetrenie do nemocnice s narazeným ramenom. "Trať bola oba dni náročná a počas pretekov sa veľmi menila. Aj napriek tomu dokázali naši cyklisti podať veľmi slušný výkon a bojovali do konca i cez technické problémy. Martin Haring dosiahol zatiaľ svoje najlepšie umiestnenie na MS a bolo by ešte o 5 alebo 6 miest lepšie, keby nemusel utekať pol kola aj s bicyklom do depa pre utrhnutý prehadzovač. Škoda defektov a problémov s páčkou našich "dvadsaťtrojkárov", ktorí by sa inak asi tiež zmestili do 25. miesta. Som však spokojný, každý išiel naplno a podarilo sa im naplniť ciele, s ktorými sme na MS cestovali," uviedol v tlačovej správe tréner slovenského tímu Róbert Glajza.

Slovenský cyklokros reprezentovali aj dvaja pretekári v kategórii do 23 rokov. Šimon Vozár finišoval na 27. mieste, Matej Ulík bol na 29. priečke. Obaja stratili na víťazného Holanďana Jorisa Nieuwenhuisa jedno kolo.

MS v cyklokrose 2017, výsledky:

Muži elite: 1. Wout Van Aert (Belg.) 1:02:08 h, 2. Mathieu Van Der Poel (Hol.) +00:44 min, 3. Kevin Pauwels (Belg.) +02:09, ... 28. MARTIN HARING (SR) +7:18 min

Juniori: 1. Thomas Pidcock 0:41:24 h, 2. Daniel Tulett +00:38 min, 3. Ben Turner (všetci V. Brit.) +00:44, ... 62. JAKUB VARHAŇOVSKÝ (SR) 1 kolo

Ženy do 23 rokov: 1. Annemarie Worstová (Hol.) 0:43:47 h, 2. Ellen Nobleová (USA) +00:10 min, 3. Evie Richardsová (V. Brit.) +00:26, ... TEREZA MEDVEĎOVÁ (SR) nedokončila

Muži do 23 rokov: 1. Joris Nieuwenhuis (Hol.) 0:53:58 h, 2. Felipe Orts Lloret (Špan.) +01:23 min, 3. Sieben Wouters (Hol.) +01:29, ... 27. ŠIMON VOZÁR, 29. MATEJ ULÍK (obaja SR) obaja 1 kolo