< späť

Sjöströmová získala tri zlaté medaily na ME v krátkom bazéne

Švédska plavkyňa Sarah Sjöströmová Foto: TASR/AP

V kráľovskej disciplíne na 100 m v.sp. sa z najcennejšieho kovu tešil Talian Luca Dotto časom 46,11.

Kodaň 17. decembra (TASR) - Švédska plavkyňa Sarah Sjöströmová získala v záverečný deň ME v krátkom bazéne v Kodani tri zlaté medaily. Najskôr triumfovala na 100 m motýlik, keď vo finále dohmatla v novom rekorde šampionátu 55,00. Ďalší titul pridala v krauliarskom šprinte a bola aj členkou víťaznej švédskej štafety na 4x50 m pol.pr. O vrchol večera sa postarala ruská štafeta na 4x50 m polohové preteky v zložení Kliment Kolesnikov, Kirill Prigoda, Alexander Popkov, Vladimir Morosov, ktorá vytvorila časom 1:30,44 nový svetový a európsky rekordi. V kráľovskej disciplíne na 100 m v.sp. sa z najcennejšieho kovu tešil Talian Luca Dotto časom 46,11.

výsledky:

muži:

100 m v.sp: 1. Luca Dotto (Tal.) 46,11, 2. Pieter Timmers (Bel.) 46,54, 3. Dunca W Scott (V. Brit.) 46,64

100 m pol.pr.: 1. Marco Orsi (Tal.) 51,76, 2. Sergej Fesikov (Rus.) 51,94, 3. Kyle Stolk (Hol.) 51,99

200 m motýlik: 1. Aleksander Karlanow (Rus.) 1:50,54, 2. Andreas Vazaios (Gr.) 1:51,23, 3. Tamás Kenderesi (Maď.) 1:52,25

50 m znak: 1. Simone Sabbioni (Tal.) 23,05, 2. Kliment Kolesnikov (Rus.d) 23,07, 3. Jeremy Stravius (Fr.) 23,12

štafeta na 4x50 m pol.pr:

1. Rusko (Kliment Kolesnikov, Kirill Prigoda, Alexander Popkov, Vladimir Morosov) 1:30,44 svetový a európsky rekord, 2. Taliansko (Simone Sabbioni, Fabio Scozzoli, Piero Codia, Luca Dotto) 1:31,91, 3. Bielorusko (Pavel Sankovič, Iľja Šymanovič, Jevgen Žurkin, Anton Latkin) 1:32,06

ženy:

200 m prsia: 1. Jessica Vallová Monterová (Šp.) 2:18,41, 2. Rikke Möller Pedersenová (Dán.) 2:19,53, 3. Fanny Lecluyseová (bel.) 2:19,68

100 m motýlik: 1. Sarah Sjöströmová (Švéd.) 55,00, 2. Marie Wattelová (Fr.) 55,97, 3. Emilie Beckmannová (Dán.) 56,22

400 m v.sp: 1. Boglarka Kapasová (Maď.) 3:56,15, 2. Sarah Köhlerová (Nem.) 3:59,12, 3. Julia Hässlerová (Licht.) 4:02,43

50 m v.sp: 1. Sarah Sjöströmová (Švéd.) 23,30, 2. Ranomi Kromowidjojová (Hol.) 23,31; 3. Pernille Blumeová (Dán.) 23,49

štafeta na 4x50 m pol.pr:

1. Švédsko (Hanna Rosvallová, Sophie Hanssonová, Sarah Sjöströmová, Michelle Colemanová) 1:44,43, 2. Dánsko (Julie Keppová Jensenová, Rikke Möller Pedersenová, Emilie Beckmannová, Pernille Blume)ová) 1:45,00; 3. Francúzsko (Mathilde Ciniová, Charlotte Bonnetová, Melanie Heniqueová, Marie Wattelová) 1:45,35

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.