Davis Cup: Austrália remizuje s USA po piatkových dvojhrách

Americký tenista John Isner Foto: TASR/AP

Za domácich po výhre nad Jackom Sockom 7:6 (2), 6:3, 3:6, 6:2 vyrovnal Bernard Tomic.

Melbourne 4. marca (TASR) - tav súboja 1. kola Davisovho pohára medzi tenistami Austrálie a USA je po úvodných dvojhrách vyrovnaný 1:1. Prvý bod v Melbourne pre hostí vybojoval John Isner, ktorý zdolal Sama Grotha 7:6 (2), 6:2, 6:2. Za domácich po výhre nad Jackom Sockom 7:6 (2), 6:3, 3:6, 6:2 vyrovnal Bernard Tomic.

Rovnako remízový stav je aj v zápasoch Srbska s Kazachstanom a Veľkej Británie s Japonskom. V Birminghame zvládli Andy Murray a Kei Nišikori svoje súboje a dosiahli tak zhodne dvanáste víťazstvá v Davisovom pohári. Čerstvý otec Andy Murray sa v prvom dueli po takmer päťtýždennej prestávke necítil v optimálnej forme, napriek tomu rozdrvil Tara Daniela 6:1, 6:3, 6:1 a zariadil prvý bod pre obhajcu titulu. "Druhý a tretí set boli náročné. Dlhší čas som nehral a chvíľami som nestačil s dychom," priznal Murray, ktorý odohral prvý súťažný zápas po tom, ako sa stal otcom dcérky Sophie.