Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Cyklista Babič je bronzový v pretekoch s hromadným štartom

Na snímke Adrián Babič, archívne foto Foto: TASR/Branislav Račko

Na víťazného Rusa Dmitrija Rozanova stratil v cieli 22 sekúnd.

Samsun 24. júla (TASR) - Samsun 24. júla (TASR) - Slovenský cyklista Adrián Babič skompletizoval v pondelok svoju medailovú zbierku na 25. Letnej deaflympiáde v tureckom Samsune. K bronzu a striebru z cestnej cyklistiky pridal zlato z pretekov v horskej cyklistike. Súťažilo sa na tri okruhy po 9 kilometrov, slovenský reprezentant išiel od začiatku do vedenia a svoj náskok zvyšoval nielen v zjazdoch, ale aj v stúpaniach.

Babič sa stal prvým športovcom na letnej deaflympiáde, ktorý získal tri kovy na jednom podujatí. V cestných pretekoch s hromadným štartom na 100 km vybojoval bronzovú medailu. Na víťazného Rusa Dmitrija Rozanova stratil v cieli 22 sekúnd.

Jeho krajan Július Maťovčík mal po nedeľnom páde narazené lýtko a v stúpaniach mu zranenie robilo problémy. Obsadil ôsme miesto, štartovalo 34 pretekárov.

Darilo sa aj dvojici stolnotenisových reprezentantov Eva Jurková, Thomas Keinath, v mixe získali bronz.

cestná cyklistika, hromadný štart na 100 km: 1. Dmitrij Rozanov (Rus.) 2:33:38 h, 2. Ivan Makarov (Rus.) +17 s, 3. Adrián BABIČ (SR) +22

stolný tenis mix štvorhra: 1. Čína I, 2. Čína II, 3. SLOVENSKO (Eva Jurková, Thomas Keinath)