Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Federer hladko postúpil do osemfinále, Lackov zápas odložili

Na snímke švajčiarsky tenista Roger Federer počas zápasu proti Danielovi Evansovi. Foto: TASR/AP

Do tretieho kola vo Wimbledone postúpil aj Francúz Jo-Wilfried Tsonga, ktorý si ako dvanásty nasadený poradil takisto v troch setoch s Argentínčanom Juanom Monacom 6:1, 6:4, 6:3.

Wimbledon 1. júla (TASR) - Španielsky tenista Feliciano Lopez zvíťazil v 2. kole grandslamového turnaja vo Wimbledone nad Talianom Fabiom Fogninim 3:2 na sety a postúpil do šestnásťfinále. Lopez v zápase prehrával už 0:2, ale v nasledujúcich troch setoch dominoval, keď všetky vyhral 6:3. V šestnásťfinále sa stretne s pätnástkou turnaja Austrálčanom Nickom Kyrgiosom.

Ďalej ide aj osemnásty nasadený Američan John Isner, ktorý zvládol tajbrejky všetkých troch setov a po výsledku 3:0 vyradil Austrálčana Matthewa Bartona. Piatkový program Wimbledonu výrazne narušil dážď, pre ktorý bolo viacero zápasov prerušených a viaceré aj presunuté na ďalší deň.

Bez problémov prenikol do osemfinále aj Švajčiar Roger Federer, ktorý si ako nasadená trojka hladko poradil v 3. kole s Britom Danielom Evansom 6:4, 6:2 a 6:2.

Desiatka Berdych postúpil cez Beckera do 3. kola Wimbledonu

Čech Tomáš Berdych sa prebojoval do tretieho kola grandslamového turnaja vo Wimbledone. S Nemcom Benjaminom Beckerom si ako nasadená desiatka poradil v troch setoch za 85 minút 6:4, 6:1, 6:2.

Do tretieho kola postúpil aj Francúz Jo-Wilfried Tsonga, ktorý si ako dvanásty nasadený poradil takisto v troch setoch s Argentínčanom Juanom Monacom 6:1, 6:4, 6:3.

Wawrinka prehral s Del Potrom: "Chýbala mi agresivita"

Vstup do jedného z ťahákov 2. kola mužskej dvojhry mal lepší Wawrinka, ktorý v štvrtom geme prvého setu vzal Argentínčanovi podanie, ujal sa vedenia 3:1 a napokon získal prvý set 6:3. Potom si však súčasný 165. hráč rebríčka spomenul na najlepšie roky a vyhral tri sety v rade. "Dnes som nehral dostatočne agresívne a uvoľnene. Juan Martin hral dnes dobre a potvrdil, že je kvalitný hráč," uviedol Wawrinka pre oficiálnu stránku turnaja.

Del Potro, ktorý je po troch operáciách zápästia sa v šestnásťfinále Wimbledonu stretne s Francúzom Lucasom Poillem, turnajovou tridsaťdvojkou. "Cítim sa skvele. Zdolal som jedného zo špičkových hráčov, ktorý celý rok hrajú výborný tenis. Toto som neočakával," povedal víťaz.

Lackov duel s Čiličom v 3. kole odložil dážď za stavu 0:2

Slovenský tenista Lukáš Lacko dohrá jeho piatkový duel v 3. kole dvojhry grandslamového turnaja vo Wimbledone s deviatym nasadeným Chorvátom Marinom Čiličom až v sobotu. Slovenský kvalifikant prehráva 0:2 na sety, resp. v treťom vedie 1:0.

Lacko v 2. kole nečakane pokoril nasadenú dvadsaťtrojku Chorváta Iva Karloviča 6:3, 3:6, 7:6 (5), 6:4. V dueli s ďalším Chorvátom získal prvý gem, ale potom bol zápas prerušený pre dážď. Po návrate na kurt Čilič získal tri hry za sebou, Slovák ale dokázal vyrovnať. Ďalšie tri gemy v sérii ale Čiličovi vyniesli prvý set. V tom druhom prišiel rozhodujúci brejk favorita za stavu 4:3 a Lacko ho prehral tiež 3:6. V treťom sete sa ujal Slovák vedenia 1:0, ale zápas opäť prerušil dážď a organizátori ho napokon presunuli na sobotu. Dvadsaťosemročný Lacko účasťou v 3. kole už vyrovnal jeho grandslamové maximum v kariére.

Marin Čilič (9-Chor.) - Lukáš LACKO (SR) 6:3, 6:3, 0:1 - preložené pre dážď na sobotu

Muži - dvojhra - 2. kolo:

Stanislas Wawrinka (4-Švaj.) - Juan Martin del Potro (Arg.) 6:3, 3:6, 6:7 (2), 3:6
Lucas Pouille (32-Fr.) - Donald Young (USA) 6:4, 6:3, 6:3
Jo-Wilfried Tsonga (12-Fr.) - Juan Monaco (Arg.) 6:1, 6:4, 6:3
Tomáš Berdych (10-ČR) - Benjamin Becker (Nem.) 6:4, 6:1, 6:2
Nick Kyrgios (15-Aust.) - Dustin Brown (Nem.) 6:7 (3), 6:1, 2:6, 6:4, 6:4
John Isner (18-USA) - Matthew Barton (Aust.) 7:6 (8), 7:6 (3), 7:6 (8)
Feliciano Lopez (22-Šp.) - Fabio Fognini (Tal.) 3:6, 6:7 (5), 6:3, 6:3, 6:3