Sobota 18. máj 2024Meniny má Viola

Na protest zahádzali diváci ihrisko v Seville tenisovými loptičkami

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Dôvod? Funkcionári Sevilly totiž posunuli začiatok zápasu medzi FC Sevilla a Levante o dve a polhodiny neskôr, aby futbaloví nadšenci mohli sledovať šláger kola FC Barcelona - Real Madrid.

Sevilla 22. apríla (TASR) - V priamom súboji o miestenku v pohárovej Európe remizovala v 35. kole španielskej futbalovej ligy FC Sevilla s UD Levante 1:1. Úvodný gól zápasu zaznamenal v 21. minúte Alvaro Negredo, ktorý mohol aj rozhodnúť o triumfe domácich, ale v 87. minúte nepremenil pokutový kop a na svoj 13. presný zásah v sezóne si tak ešte musí počkať.

Pred samotným duelom zahádzali diváci tenisovými loptičkami hraciu plochu na štadióne Sancheza Pizjuana, čím vyjadrili svoj nesúhlas s výkopom ligového duelu v Andalúzii. Stretnutie tak začalo s miernym oneskorením. Funkcionári Sevilly totiž posunuli začiatok zápasu o dve a polhodiny neskôr, aby futbaloví nadšenci mohli sledovať šláger kola FC Barcelona - Real Madrid (1:2).