TASR, 9. januára 2016 18:52, aktualizované 9. januára 22:29

Finále si nenechali ujsť ani futbalisti Bayernu Mníchov.

Srbský tenista Novak Djokovič s trofejou Foto: TASR/AP
Dauha 9. januára (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič získal v sobotu prvý turnajový skalp na okruhu ATP v kalendárnom roku 2016. Vo finálovom súboji dvoch najvyššie nasadených hráčov nedal v katarskej Dauhe šancu Španielovi Rafaelovi Nadalovi a za 74 minút ho vyprevadil z dvorca suverénne 6:1, 6:2. Prestížnym turnajom prešiel bez straty setu.

Djokovič ukázal v sobotňajšom finále väčšiu mentálnu aj fyzickú silu. Súpera výrazne prevýšil na returne aj v ostatných herných činnostiach a po vyrovnanom prvom geme zápase na dvorci dominoval. Nadala dvakrát brejkol a za 32 minút vyhral prvé dejstvo 6:1.

Druhý set mal o niečo dlhší priebeh, no opäť sa niesol v znamení Srbovej dominancie. Nadal stratil servis hneď v prvej hre, rovnaké zaváhanie pridal aj v piatej a za stavu 1:4 sa už do zápasu nedokázal vrátiť. Djokovič napokon premenil druhý mečbal na celkový triumf v pomere 6:1, 6:2.

finále - dvojhra:

Novak Djokovič (1-Srb.) - Rafael Nadal (2-Šp.) 6:1, 6:2

Prečítajte si aj:

8. januára 2016 20:48

Nadal postúpil do 99. finále v kariére. V Dauhe vyzve Djokoviča
V dueli o celkové prvenstvo sa stretne s víťazom druhého zápasu dňa medzi jednotkou Novakom Djokovičom a trojkou Tomášom Berdychom.