Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Srbský tenista Novak Djokovič s trofejou Foto: TASR/AP

Finále si nenechali ujsť ani futbalisti Bayernu Mníchov.

Dauha 9. januára (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič získal v sobotu prvý turnajový skalp na okruhu ATP v kalendárnom roku 2016. Vo finálovom súboji dvoch najvyššie nasadených hráčov nedal v katarskej Dauhe šancu Španielovi Rafaelovi Nadalovi a za 74 minút ho vyprevadil z dvorca suverénne 6:1, 6:2. Prestížnym turnajom prešiel bez straty setu.

Djokovič ukázal v sobotňajšom finále väčšiu mentálnu aj fyzickú silu. Súpera výrazne prevýšil na returne aj v ostatných herných činnostiach a po vyrovnanom prvom geme zápase na dvorci dominoval. Nadala dvakrát brejkol a za 32 minút vyhral prvé dejstvo 6:1.

Druhý set mal o niečo dlhší priebeh, no opäť sa niesol v znamení Srbovej dominancie. Nadal stratil servis hneď v prvej hre, rovnaké zaváhanie pridal aj v piatej a za stavu 1:4 sa už do zápasu nedokázal vrátiť. Djokovič napokon premenil druhý mečbal na celkový triumf v pomere 6:1, 6:2.