Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma

Djokovič po veľkom boji postúpil do štvrťfinále, ďalej ide aj Federer

Novak Djokovič Foto: TASR/AP

Srb po prehratých prvých dvoch setoch v zápase proti Talianovi Andreasovi Seppimu získal vo svoj prospech nasledujúce tri.

Paríž 3. júna (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič dokázal v nedeľu otočiť nepriaznivý vývoj v osemfinále grandslamového Roland Garros.

Srb po prehratých prvých dvoch setoch v zápase proti Talianovi Andreasovi Seppimu získal vo svoj prospech ďalšie tri a postúpil medzi najlepšiu osmičku.

"Na začiatku som hral veľmi zle. Môj protivník naopak v prvých dvoch setoch veľmi dobre," priznala turnajová jednotka.

"V najhoršom som si povedal: Musíš bojovať a hrať svoje údery," dodal Srb, ktorý ťahá 25-zápasovú šnúru triumfov na grandslamoch.

Vo štvrťfinále sa Djokovič stretne s lepším z dvojice Stanislas Wawrinka - Jo-Wilfried Tsonga.

Ďalej ide aj tretí nasadený Švajčiar Roger Federer, ktorý s belgickým prekvapením turnaja Davidom Goffinom prehral prvý set, ale napokon ho zdolal 5:7, 7:5, 6:2, 6:4.

Federer vzdal po víťaznom osemfinálovom súboji hold svojmu mladému súperovi. "Hral výborne! Dnes to vôbec nebolo jednoduché," priznal po zápase tretí nasadený hráč turnaja.

Dvadsaťjedenročný Goffin sa hotoval na prekvapenie po vyhratom prvom sete 7:5, no jeho elán a odvážny výkon už v ďalšom priebehu nevydržali a musel sa skloniť pred vysokým favoritom duelu.

Belgičan označil duel so svojím idolom za "čerešničku na torte". "Hrať proti Federerovi je ako sen," prezradil mladík.

Dva súboje mužského osemfinále na prebiehajúcom tenisovom grandslamovom turnaji museli byť v nedeľu prerušené pre tmu a dohrajú sa v pondelok.

Zápas Jo-Wilfried Tsonga (5-Fr.) - Stanislas Wawrinka (18-Švaj.) ukončili v piatom rozhodujúcom sete pri vedení Francúza 4:2, kým duel Tomáš Berdych (7-ČR) - Juan Martin Del Potro (9-Arg.) poslal empajrový rozhodca do pondelňajšieho programu po tom, ako sa Argentínčan ujal vedenia 2:1 na sety.

muži - dvojhra - osemfinále:
Novak Djokovič (1-Srb.) - Andreas Seppi (Tal.) 4:6, 6:7 (5), 6:3, 7:5, 6:3
Roger Federer (3-Švajč.) - David Goffin (Belg.) 5:7, 7:5, 6:2, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (5-Fr.) - Stanislas Wawrinka (18-Švaj.) 6:4, 7:6 (6), 3:6, 3:6, 4:2 - prerušené pre tmu
Tomáš Berdych (7-ČR) - Juan Martin Del Potro (9-Arg.) 6:7 (6), 6:1, 3:6 - prerušené pre tmu