Doprastav vedie v ženskom volejbalovom finále už 2:0

Doprastav Bratislava Foto: TASR/Michal Svítok

Už v stredu 25. apríla na svojej palubovke v hale PKO môže Doprastav sériu ukončiť ziskom druhého majstrovského titulu.

Bratislava 21. apríla (TASR) - Volejbalistky Doprastavu Bratislava zvíťazili v sobotu v druhom finále play off extraligy v športovej hale Mladosť nad svojím mestským konkurentom Sláviou EU 3:2.

V sérii hranej na tri víťazstvá sa tak ujali vedenia 2:0 a už v stredu 25. apríla na svojej palubovke v hale PKO môžu celú sériu ukončiť ziskom druhého majstrovského titulu.

finále play off - druhý zápas:

Slávia EU Bratislava - Doprastav Bratislava 2:3 (-21, 17, 23, -24, -14)

/stav série 0:2/
rozhodcovia: Fatrdla, Schimpl

Stretnutie lepšie začali hráčky Doprastavu, ktoré však po vyhratom prvom sete zaspali úvod druhého. Domáce v ňom rýchlo získali vedenie 8:3 a neskôr až 16:6 a set doviedli bez problémov do vyrovnania. Slávistky rozhodli vo svoj prospech aj vyrovnaný tretí set v jeho koncovke a to isté sa v závere štvrtého podarilo Doprastavu a tak musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom sa presadili hosťujúce hráčky.