Nedela 26. máj 2024Meniny má Dušan

Borussia Dortmund je blízko k obhajobe titulu, porazila Bayern

Víťazný gól dal po rohovom kope Robert Lewandowski Foto: TASR/AP

Po výhre na Vestfálskom štadióne majú žlto-čierni na čele súťaže už šesťbodový náskok práve pred Bayernom Mníchov.

Dortmund 11. apríla (TASR) - V šlágri 30. kola nemeckej futbalovej bundesligy zvíťazila Borussia Dortmund nad Bayernom Mníchov 1:0 a výrazne sa tak priblížila k obhajobe titulu.

Víťazný gól dal po rohovom kope Robert Lewandowski, ktorý šikovne pätičkou tečoval strelecký pokus spoluhráča spoza šestnástky a zaznamenal 20. presný zásah v sezóne.

Najlepší futbalista Poľska za rok 2011 mohol skórovať už v prvom polčase, ale jeho gólovú hlavičkou zastavila žrď. Po výhre na Vestfálskom štadióne majú žlto-čierni na čele súťaže už šesťbodový náskok práve pred Bayernom Mníchov. Mimochodom, Dortmund zdolal futbalistov bavorského klubu už vo štvrtom vzájomnom stretnutí v rade aj vďaka tomu, že v 85. minúte nepremenil faulovaný hráč hostí Arjen Robben pokutový kop. Navyše, Holanďan v samotnom závere neupratal do brány volej po odrazenej lopte od brvna.

Dôležitý krok k záchrane urobili aj hráči 1. FC Norimberg. Bavorský klub v základnej zostave aj so slovenským stredopoliarom Róbertom Makom zdolal ambiciózny tím Schalke 04 jednoznačne 4:1.