Dortmund zdolal Mainz, fanúšik v hľadisku dostal infarkt

TASR, 13. marca 2016 20:51

Správa sa rozšírila po Westfálskom štadióne a väčšina priaznivcov ani neoslavovala gól Kagawu v druhom polčase.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Berlín 13. marca (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund v nemeckej Bundeslige naďalej stíhajú vedúci Bayern. V nedeľu v rámci 26. kola nezaváhali a Mainz zdolali 2:0. Do streleckej listiny sa zapísali Marco Reus a Šinji Kagawa. Borussia je so ziskom 61 bodov druhá, na Bavorov stráca päť bodov.

Počas stretnutia sa udiala tragická udalosť. Ako informoval aj britský denník Mirror, jeden z domácich fanúšikov dostal v hľadisku infarkt a na mieste zomrel. Správa sa rozšírila po Westfálskom štadióne a väčšina priaznivcov ani neoslavovala gól Kagawu v druhom polčase.

Leverkusen zdolal Hamburg 1:0 a ukončil sériu štyroch ligových zápasov bez víťazstva. O triumfe Bayeru rozhodol vlastný gól hosťujúceho Albina Ekdala. V nervóznom závere videl červenú kartu domáci Tin Jedvaj.