Sagan v 2. etape na Tour de San Luis za Gaviriom: Vyhral o tri bicykle

TASR, 20. januára 2016 6:15, aktualizované 20. januára 7:25

Peter Sagan Foto: TASR/Andrej Galica
Villa Mercedes 20. januára (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v utorňajšej druhej etape pretekov Tour de San Luis. Jazdca stajne Tinkoff zdolal v záverečnom špurte 181,9 km dlhej trať zo San Luis do Villa Mercedes iba víťaz Fernando Gaviria z Kolumbie. Ten prišiel do cieľa v čase 4:23:54 hodín. Na treťom mieste sa umiestnil Talian Elia Viviani.

Sagan bol blízko k premiérovému sezónnemu triumfu, nakoniec mu však víťazstvo ušlo. "Dnes bol veľmi horúci deň, v závere som však nestratil Gaviriovo zadné koleso. Dnes mal ale o tri prevody viac a nakoniec vyhral o tri bicykle," povedal na svojej oficiálnej facebookovej stránke Sagan.

Gaviria sa vďaka triumfu prepracoval na čelo celkového poradia s desaťsekundovým náskokom pred dvojicou Maximiliano Richeze z Argentíny a Lukasz Wisniowski z Poľska. Saganovi patrí podľa predbežných výsledkov deviata priečka s mankom 27 sekúnd.