Dubovcová s Nestarcovou obsadili vo Vitorii 9. miesto

Bez popisu Foto: Teraz.sk/CEV

Vrátane kvalifikácie vyhrali Slovenky štyri zo šiestich duelov a odohrali dobrý turnaj, informovala oficiálna internetová stránka Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

Vitoria 18. marca (TASRň - Slovenské beachvolejbalové reprezentantky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová obsadili na turnaji FIVB Svetovej série kategórie Open v brazílskej Vitorii 9. miesto. V boji o postup do štvrťfinále prehrali s Nemkami Chantal Laboureurovou a Juliou Sudeovou 1:2, keď v rozhodujúcom sete viedli 13:11, ale napokon prehrali 14:16.

Prvý set bol jasne v réžii Sloveniek, ktoré tlačili súpera kvalitným servisom a hoci v úvode prehrávali 0:2, v ďalšom priebehu si udržiavali náskok a set vyhrali hladko 21:15. V druhom sete otočili Dubovcová s Nestarcovou z 2:5 na 7:5 a neskôr viedli aj 9:6. V druhej polovici setu však Nemky dominovali a vyhrali druhý set 21:17. V rozhodujúcom tajbrejku sa bojovalo o každú loptu. V koncovke sa Slovenky dostali do vedenia 13:11, ale záver nezvládli a prehrali 14:16. Za 9. miesto si pripísali do rebríčka 240 bodov a získali finančnú prémiu 2000 dolárov.

Turnajové dvadsaťštvorky si ešte predtým v piatok poradili s o dve miesta vyššie nasadenými Holanďankami Jantine van der Vlistovou a Sophie van Gestelovou po výbornom výkone 2:0 (16, 18). Dubovcová a Nestarcová v prvom vzájomnom súboji s Holanďankami mali dianie na kurte celý čas pod kontrolou. Na rozdiel od súpera výborne podávali a bránili na sieti aj v poli. V druhej polovici setu si vypracovali náskok 18:13 a ten pohodlne ustrážili. Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie, ale stále mali navrch Slovenky. Do dôležitého trháku sa dostali v jeho druhej polovici, keď odskočili na rozdiel troch bodov - 14:11. Holanďanky ešte znížili, ale záver bol jasne v rukách Dubovcovej s Nestarcovou, ktoré bojujú o postup na olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro.

FIVB Svetová séria 2016, Vitória (Braz.):

Hlavná súťaž:

piatok:
2. kolo - osemfinále:
Laboureurová, Sudeová (22-Nem.) - Dubovcová, Nestarcová (24-SR) 2:1 (-15, 17, 14)

1. kolo:
Dubovcová, Nestarcová (24-SR) - Jantine van der Vlistová, Sophie van Gestelová (20-Hol.) 2:0 (16, 18)

H-skupina

štvrtok:
Dubovcová, Nestarcová - Čchen Süe, Sin-i Sia (25-Čína) 2:0 (15, 17)

streda:
Forrerová, Vergéová-Dépréová (9-Švaj.) - Dubovcová, Nestarcová 1:2 (-18, 14, -11)
Menegattiová, Orsiová-Tothová (8-Tal.) - Dubovcová, Nestarcová 2:1 (16, -11, 9)