Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Ďuricov Lokomotiv stále čaká na postup, ďalej Sparta aj Schalke

Ján Ďurica, archívne foto Foto: TASR

Zo slovenskej légie v Plzni odohral celé stretnutie len Patrik Hrošovský, kanonier Michal Ďuriš nastúpil po hodine hry.

Bratislava 26. novembra (TASR) - Futbalisti Viktorie Plzeň definitívne prišli o možnosť postúpiť do jarného 16-finále Európskej ligy UEFA 2015/2016. Vo štvrtkovom dueli E-skupiny potrebovali získať tri body, no s Dinamom Minsk prehrali 0:1. Inkasovali pritom až v 93. minúte od Nenada Adamoviča, ktorý sa po nepremenenej penalte postaral o gólovú dorážku.

Český majster tak miestenku prepustil španielskemu FC Villarreal. Zo slovenskej légie v Plzni odohral celé stretnutie len Patrik Hrošovský, kanonier Michal Ďuriš nastúpil po hodine hry a pred Matúšom Kozáčikom dostal v bráne prednosť Petr Bolek.

Z postupu sa naopak radovali futbalisti FK Krasnodar, ktorí doma zdolali Borussiu Dortmund 1:0 gólom Pavla Mamajeva z penalty v 2. minúte. O účasť vo vyraďovacej fáze tak prišiel z C-skupiny PAOK Solún so slovenskými reprezentantmi Róbertom Makom a Erikom Sabom.

Ďalej sa prebojovalo aj Lazio Rím ako víťaz G-skupiny spoločne s druhým ASC St. Etienne, vďaka remíze 2:2 s Fiorentinou si v I-skupine vybojoval miestenku švajčiarsky šampión FC Bazilej. Schalke 04 so Spartou Praha si zasa rozdelili dva lístky pre účastníkov K-skupiny, keď obaja doma zdolali vo štvrtok svojich súperov tesne 1:0. Z "jéčka" ide ďalej Tottenham Hotspur, z L-skupiny favorit Athletic Bilbao aj Partizan Belehrad.

Dobrú východiskovú pozíciu v H-skupine opäť premárnili futbalisti Lokomotivu Moskva so slovenským stopérom Jánom Ďuricom. Postup si mohli vybojovať už v uplynulom 4. kole zápasov, no s Besiktasom remizovali 1:1 a vo štvrtok nezvládli ani domáci duel proti Sportingu Lisabon, ktorému podľahli 2:4. Ďurica odohral celý zápas.

5. kolo skupinovej fázy EL 2015/2016:

B-skupina

Rubin Kazaň - FC Sion 2:0 (0:0)
72. Georgiev, 90. Devič. ČK: 34. Ndoye (Sion)

C-skupina

FK Krasnodar - Borussia Dortmund 1:0 (1:0)
Gól:
2. Mamajev (z 11 m)

E-skupina

Dinamo Minsk - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Gól:
90.+3 Adamovič, ČK: 90. Veretilo (Dinamo)
/P. HROŠOVSKÝ za hostí celý zápas, M. ĎURIŠ od 63. min., M. KOZÁČIK na lavičke náhradníkov/