Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

EH 2019: Mládková 6. v K1 na 200 m: Radšej byť na stupienku

Na snímke slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Mládková. Foto: TASR Michal Svítok

Som spokojná so šiestym miestom, určite by som bola radšej na tom stupienku, povedala Mládková, ktorá predpoludním absolvovala aj preteky na 500 m a skončila piata.

Minsk 27. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Mládková obsadila na II. európskych hrách v Minsku šieste miesto v K1 na 200 m. Vo štvrtkovom finále zaostala za víťazkou Emou Jörgensenovou z Dánska o 1,278 sekundy.

"Asi 40 minút pred štartom sme riešili, či to neposunú, no keď som išla na vodu ja, už bolo počasie relatívne v pohode. Snažila som sa podať čo najlepšiu dvojstovku a myslím si, že sa mi to podarilo. Nebudem hovoriť, že som spokojná so šiestym miestom, určite by som bola radšej na tom stupienku," povedala Mládková, ktorá predpoludním absolvovala aj preteky na 500 m a skončila piata.

rýchlostná kanoistika

ženy

K1 200 m: 1. Emma Jörgensenová (Dán.) 41,625 s, 2. Danuta Kozaková (Maď.) +0,535, 3. Marta Walczykiewiczová (Poľ.) +0,783, ... 6. Ivana MLÁDKOVÁ (SR) +1,278

Zlato v skeete pre Talianku Bacosiovú a Švéda Nilssona

Talianska reprezentantka v športovej streľbe Diana Bacosiová získala na II. európskych hrách v Minsku zlato v skeete. Slovenky Danka Barteková ani Veronika Sýkorová nepostúpili z kvalifikácie. Medzi mužmi sa radoval Švéd Stefan Nilsson.

strelectvo

skeet

ženy: 1. Diana Bacosiová 53+4, 2. Lucie Anastassiouová (Fr.) 53+3, 3. Chiara Cainerová (Tal.) 42

muži: 1. Stefan Nilsson (Švéd.) 57, 2. Tomáš Nydrle (ČR) 56, 3. Gabriele Rossetti (Tal.) 46

Schloesser a Nespoli získali v Minsku zlato

Holandský lukostrelec Mike Schloesser získal na II. európskych hrách v Minsku zlato v kladkovom luku. V olympijskom luku sa tešil z víťazstva Talian Mauro Nespoli.

lukostreľba

olympijský luk: 1. Mauro Nespoli (Tal.), 2. Steve Wijler (Hol.), 3. Pablo Acha (Šp.)

kladkový luk: 1. Mike Schloesser (Hol.), 2. Gilles Seywert (Lux.), 3. Mario Vavro (Chor.)

Baláž na 5000 m 15., triumfoval Maďar Kopasz

Slovenský rýchlostný kanoista Samuel Baláž obsadil vo štvrtkovom finále K1 na 5000 m na II. európskych hrách v Minsku 15. priečku. Zvíťazil maďarský reprezentant Bálint Kopasz pred Fernandom Pimentom z Portugalska (+1,299 s), tretí skončil Nemec Max Hoff (+4,021). Baláž zaostal za víťazom o 1:26,055 min.

muži

K1 na 5000 m: 1. Bálint Kopasz (Maď.) 21:45,255 min, 2. Fernando Pimenta (Por.) +1,299 s, 3. Max Hoff (Nem.) +4,021, ... 15. Samuel BALÁŽ (SR) +1:26,055 min

Zykovová získala na II. európskych hrách v Minsku zlatú medailu

Ruska Julia Zykovová získala na II. európskych hrách v Minsku zlatú medailu v streľbe z pušky na 50 metrov.
Druhé miesto obsadila Češka Nikola Mazurová, tretia skončila Polina Choroševová z Ruska.

V K1 na 200 m triumf Beaumonta, Zalka v B-finále šiesty

Francúzsky rýchlostný kanoista Maxime Beaumont triumfoval vo štvrtkovom A-finále K1 na 200 metrov na II. európskych hrách v Minsku. Za víťazom zaostal o 0,173 s Maďar Balázs Birkás, tretí skončil domáci Dmitrij Tracjakov (+0,375). V B-finále bol najrýchlejší Gruzínec Badri Kavelašvili, slovenský reprezentant Csaba Zalka obsadil šieste miesto.

K1 muži - 200 m:

A-finále: 1. Maxime Beaumont (Fr.) 38,976 s, 2. Balázs Birkás (Maď.) +0,173 s, 3. Dmitrij Tracjakov (Biel.) +0,375

B-finále: 1. Badri Kavelašvili (Gruz.) 38,095 s, 2. Timo Haseleu (Nem.) +0,151, 3. Pawel Kaczmarek (Poľ.) +0,209, ... 6. Csaba ZALKA (SR) +0,594

Na 500 m trati v C1 triumf Nazdrovej, Ladičová deviata

Minsk 27. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Gabriela Ladičová obsadila v A-finále C1 na 200 metrov na II. európskych hrách v Minsku 9. miesto. Triumfovala Bieloruska Alena Nazdrová pred Lisou Jahnovou z Nemecka (+1,305 s) a Dorotou Borowskou z Poľska (+1,380).

Tesne pred štartom dorazila nad regatu Zaslavľ búrka s prudkým lejakom, no preteky sa napriek tomu uskutočnili. "Štart bol celkom dobrý, podarilo sa mi odhadnúť ten moment, keď padol blok. No keď sa rozpršalo, mala som problémy vôbec vidieť a preteky neprebiehali podľa mojich predstáv. Bolo to celé také chaotické. Nepodarilo sa mi vydať moje maximum. Očakávania na finále boli vyššie, ale som rada, že sa mi podarilo splniť základný cieľ a postúpiť," povedala Ladičová.