Streda 1. máj 2024

EKL: Ajax zdolal Bodö/Glimt až po predĺžení a je v osemfinále

Na snímke sprava hráč Frankfurtu Aurelio Buta a hráč Unionu SG Gustaf Nilsson v odvete play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy (EKL) vo futbale Eintracht Frankfurt - Royal Union Saint-Gilloise v nemeckom Frankfurte vo štvrtok 22. februára 2024. Foto: TASR/AP

Dinamu Záhreb stačila po úvodnom víťazstve 1:0 na pôde Betisu Sevilla aj remíza 1:1 z domácej odvety.

Bratislava 22. februára (TASR) - Futbalisti Royal Union Saint-Gilloise, Olympiacosu Pireus, Molde FK, Ajaxu Amsterdam, Dinama Záhreb a Servette Ženeva postúpili do osemfinále Európskej konferenčnej ligy 2023/24.

Ajax remizoval v úvodnom domácom stretnutí s FK Bodö/Glimt 2:2 a vo štvrtkovej odvete vykročil za postupom v 34. minúte, keď skóroval jeho kapitán Berghuis. Ihneď po zmene strán prišiel o vylúčeného Šutala a i keď sa po 20 minútach pomer síl na ihrisku vyrovnal, holandský tím tesný náskok neudržal. V 83. minúte si na hranici šestnástky spravil priestor Berg a poslal duel do predĺženia. V ňom nakoniec uspel Ajax, keď v 114. minúte rozhodol Taylor.

Frankfurt si priviezol do domácej odvety so Saint-Gilloise remízu 2:2. V prvom polčase gól nepadol, no ihneď po zmene strán prehrával, keď sa presadil Puertas. Nemecký tím sa snažil dostať súper pod tlak, no nedarilo sa mu to a navyše v 80. minúte inkasoval druhýkrát. V závere už len skorigoval Ebimbe na konečných 1:2 pre hostí.

Dinamu Záhreb stačila po úvodnom víťazstve 1:0 na pôde Betisu Sevilla aj remíza 1:1 z domácej odvety. Do ďalšej fázy sa dostala aj Ženeva, ktorá po domácom bezgólovom výsledku zvíťazila na ihrisku bulharského Ludogorca Razgrad 1:0 vďaka zásahu Cognata už zo 6. minúty.

Žreb osemfinále sa uskutoční v piatok o 13.00 h vo švajčiarskom Nyone už bez slovenského zástupcu, keďže Slovan Bratislava nestačil na Sturm Graz (vonku 1:4, doma 0:1).

odvety play off o osemfinále EKL:

Eintracht Frankfurt - Royal Union Saint-Gilloise 1:2 (0:0)

Góly: 88. Ebimbe - 47. Puertas, 80. Ayensa. Rozhodoval: Eskas (Nór.)

/prvý zápas: 2:2, postúpil Saint-Gilloise/

Ferencváros Budapešť - Olympiacos Pireus 0:1 (0:1)

Gól: 45. El Kaabi (z 11m). Rozhodoval: Turpin (Fr.)

/prvý zápas: 0:1, postúpil Olympiacos/

Legia Varšava - Molde FK 0:3 (0:2)

Góly: 2. a 67. Gulbrandsen, 20. Hestad. Rozhodoval: Osmers (Nem.)

/prvý zápas: 2:3, postúpilo Molde/

FK Bodö/Glimt - Ajax Amsterdam 1:2 pp (0:1, 1:1)

Góly: 83. Berg - 34. Berghuis, 114. Taylor, ČK: 66. Gronbaek po 2. ŽK - 48. Šutalo. Rozhodoval: Sidiropoulos (Gr.)

/prvý zápas: 2:2, postúpil Ajax/

Ludogorec Razgrad - Servette Ženeva 0:1 (0:1)

Gól: 6. Cognat. Rozhodoval: Aghajev (Azer.)

/prvý zápas: 0:0, postúpila Ženeva/

Dinamo Záhreb - Betis Sevilla 1:1 (0:1)

Góly: 59. Kaneko - 38. Bakambu. Rozhodoval: Schnyder (Švaj.)

/prvý zápas: 1:0, postúpil Záhreb/