Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác

Azzurri dostali výprask od Plzne, dokonalá skaza Neapolu

Slovenský brankár Viktorie Plzeň Matúš Kozáčik (vľavo) chytá strelu z kopačky Gorana Pandeva z Neapola (v strede) vo futbalovom zápase šestnásťfinále Európskej ligy v Neapole. Foto: TASR/AP

Neapol dostal doma výprask, podľahol Plzni 0:3.

Bratislava 14. februára (TASR) - Futbalisti Zenitu Petrohrad zvíťazili v prvom zápase šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2012/2013 nad FC Liverpool 2:0 (0:0). V zostave ruského majstra odohral celý duel slovenský reprezentant Tomáš Hubočan, ktorého tím má pred budúcotýždňovou odvetou (21. februára) lepšie vyhliadky na postup ako "The Reds" so stopérom Martinom Škrtelom.

Hráč Viktorie Plzeň Vladimír Darida oslavuje gól do bránky Neapola vo futbalovom zápase šestnásťfinále Európskej ligy v Neapole.
O svojom triumfe rozhodli domáci v druhom polčase v priebehu troch minút. V 69. minúte otvoril skóre brazílsky útočník Hulk, na ktorého už v 72. minúte nadviazal ruský stredopoliar Sergej Semak.

V ďalšom stretnutí podľahol favorizovaný druhý tím talianskej ligy SSC Neapol na domácom trávniku Viktorii Plzeň hladko 0:3 a výrazne si skomplikoval postupové ambície. K cennému víťazstvu českého tímu prispeli aj Slováci - brankár Matúš Kozáčik, obranca Marián Čišovský a útočník Marek Bakoš. Naopak, hlavu v smútku mal stredopoliar Marek Hamšík, ktorý nastúpil do druhého polčasu a svojimi ťahmi priniesol oživenie, ale domáci paradoxne vo fáze ich vrcholiaceho tlaku inkasovali dva góly. Plzeň sa v prípade zvládnutia odvety stretne v osemfinále s postupujúcim zo zápasu BATE Borisov - Fenerbahce Istanbul.

FC Chelsea potvrdila rolu favorita, keď v Prahe zdolala Spartu 1:0. Triumf Londýnčanov zariadil v 82. minúte brazílsky stredopoliar Oscar, ktorý len pár sekúnd predtým vystriedal Edena Hazarda.

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASOV ŠESTNÁSŤFINÁLE EL:

Sumáre - prvé zápasy 1/16-finále:

FC Anži Machačkala - Hannover 96 3:1 (1:1)

Góly: 34. Eto'o, 48. Ahmedov, 64. Boussoufa - 22. Huszti

Zenit Petrohrad - FC Liverpool 2:0 (0:0)

Góly: 69. Hulk, 72. Semak

/Hubočan celý zápas + v 59. min. ŽK - Škrtel celý zápas + v 17. min. ŽK/

Ajax Amsterdam - Steaua Bukurešť 2:0 (1:0)

Góly: 28. Alderweireld, 48. Van Rhijn, ČK: 89. Pintili (Bukurešť)

BATE Borisov - Fenerbahce Istanbul 0:0

ČK: 4. Meireles (Fenerbahce)

/v drese hostí Stoch iba na lavičke náhradníkov/

Dynamo Kyjev - Girondins Bordeaux 1:1 (1:1)

Góly: 20. Haruna - 23. Obraniak

Levante UD - Olympiakos Pireus 3:0 (2:0)

Góly: 10. Rios, 40. Barkero (z 11 m), 56. Martins, ČK: 29. Abdoun (Olympiakos)

Bayer Leverkusen - Benfica Lisabon 0:1 (0:0)

Atletico Madrid - Rubin Kazaň 0:2 (0:1)

Góly: 6. Karadeniz, 90.+4 Orbaíz, ČK: 45. Šaronov (Kazaň)

FC Bazilej - Dnepr Dnepropetrovsk 2:0 (1:0)

Góly: 23. Stocker, 67. Streller

Borussia Mönchengladbach - Lazio Rím 3:3 (1:0)

Góly: 17. Stranzl (z 11 m), 84. Marx (z 11 m), 88. Arango - 57. Floccari, 64. a 90.+3 Kozák, ČK: 69. Dias (Lazio)

VfB Stuttgart - KRC Genk 1:1 (1:0)

Góly: 42. Gentner - 90. Plet

Inter Miláno - CFR Kluž 2:0 (1:0)

Góly: 20. a 87. Palacio

Newcastle United - Metalist Charkov 0:0

Tottenham Hotspur - Olympique Lyon 2:1 (1:0)

Góly: 45. a 90.+2 Bale - 55. Umtiti