< sekcia Šport

VIDEO: Exhibícia ME v krasokorčuľovaní v Bratislave je vypredaná

Z tlačovej konferencie organizačného výboru ISU majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní 2016 a oficiálneho partnera spoločnost Motor-Car Bratislava, kde predstavili 17. decembra 2015 v Bratislave flotilu automobilov pre ME 2016. Na snímke slovenský tanečný pár Lukáš Csölley a Federica Testa s maskotom šampionátu Zimkou. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Predaj lístkov naplnil optimistické očakávania organizátorov šampionátu.

Bratislava 12. januára (TASR) - Pätnásť dní pred štartom ME v krasokorčuľovaní v Bratislave sú vstupenky na záverečnú exhibíciu vypredané. V utorok o tom informovali organizátori šampionátu, podľa ktorých predaj lístkov naplnil ich optimistické očakávania.

Šéf organizačného výboru ISU ME 2016 Martin Letenay pripomenul, že napriek enormnému záujmu sa fanúšikovia ešte k vstupenkám na nedeľňajšiu exhibíciu budú môcť dostať. "Do predaja ešte uvoľníme lístky, ktoré sú momentálne blokované Medzinárodnou korčuliarskou úniou a jednotlivými federáciami a nevyužijú ich. Takže šanca ešte bude, ale je potrebné pravidelne sledovať našu oficiálnu stránku ME a stránku predajcu lístkov," zdôraznil Letenay.

Šampionát na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave sa uskutoční od 27. do 31. januára, do hlavného mesta SR zavíta celkovo 164 účastníkov z 33 krajín. "Predaj lístkov dosiahol naše optimistické predpovede. Na sobotňajšie tance na ľade sú vstupenky takmer vypredané, zostalo iba niečo viac ako sto voľných miest. Dostatok ich ešte je na štvrtkový i piatkový program, keď pôjdu svoje voľné jazdy muži a ženy, rovnako aj na stredu. Na prvý deň sme pozvali aj školy a organizované skupiny, takže aj keď nebude vypredané, štadión bude zaplnený," uviedol Letenay.Majstrovstvá Európy odštartujú v stredu 27. januára krátkym programom žien a následným otváracím ceremoniálom. Ten ponúkne prezentáciu slovenských ľudových zvykov a krojov. "Bude to zmes tanca, spevu a hudobných nástrojov so snahou prezentovať bohatú slovenskú kultúru," načrtla spolutvorkyňa programu, niekdajšia reprezentantka a dnes trénerka krasokorčuľovania Eva Križková. Hlavnou témou ceremoniálu s aktívnou účasťou mladých krasokorčuliarov bude romantické "odčarovanie" bratislavských ME. Chýbať nebude ani maskot Zimka, dvaja fujaristi a folklórny súbor Trávniček. Slovenskú hymnu zaspieva mužský spevácky zbor.

"Nebudeme robiť počas šampionátu žiadne dopravné obmedzenia v okolí zimného štadióna. Pravidelne koordinujeme našu činnosť so zástupcami polície tak, aby sme zabezpečili plynulú dopravu a riešime aj parkovacie možnosti pre divákov. V týždni pred šampionátom ešte vydáme podrobné pokyny pre návštevníkov," dodal Letenay.

Záštitu nad európskym šampionátom prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý ho osobne otvorí.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.