Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Farkašová zlatá v slalome, Smaržová piata

Na snímke zľava lyžiarka Henrieta Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová. Foto: TASR/Marko Erd

V kategórii stojacich žien obsadila Petra Smaržová piatu priečku so stratou 4,88 s na medailové stupne. Zlato získala Francúzka Marie Bochetová.

Kranjska Gora 24. januára (TASR) - Slovenská reprezentantka Henrieta Farkašová získala zlatú medailu vo štvrtkovom slalome na MS v zjazdovom lyžovaní zdravotne znevýhodnených športovcov.

Spolu s navádzačkou Natáliou Šubrtovou triumfovali v slovinskej Kranjskej Gore v súčte časov dvoch kôl s výrazným náskokom 5,08 sekundy pred Britkou Mennou Fitzpatrickovou, tretia skončila Austrálčanka Melissa Perrinová (+9,60). Farkašová už predtým na šampionáte vyhrala obrovský slalom.

Výsledky - slalom:

ženy - zrakovo znevýhodnené: 1. Henrieta FARKAŠOVÁ (navádzačka Natália ŠUBRTOVÁ, SR) 2:08:45 min, 2. Menna Fitzpatricková (nav. Jennifer Kehoeová, V. Brit.) +5,08, 3. Melissa Perrinová (Bobbi Kelly, Aus.) +9,60

ženy - stojace: 1. Marie Bochetová (Fr.) 2:03:35 min, 2. Frederique Turgeonová (Kan.) +10,49 s, 3. Andrea Rothfussová (Nem.) +10,73 ..., 5. Petra SMARŽOVÁ (SR) +15,61