Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

FC Barcelona otočila so Sevillou a potvrdila pozíciu lídra La Ligy

Na snímke vpravo Neymar oslavuje gól so spoluhráčmi Luisom Suarezom (v strede) a Lionelom Messim (vľavo) Foto: TASR/AP

Athletic Bilbao po dvoch prehrách za sebou naplno bodoval na pôde Valencie, ktorú zdolalo 3:0.

Madrid 29. februára (TASR) - Futbalisti španielskeho majstra FC Barcelona zvíťazili v nedeľu v 26. kole Primera Division doma nad FC Sevilla 2:1. Na čele tabuľky majú stále náskok osem bodov pred druhým Atleticom Madrid, ktoré v sobotu v mestskom derby vyhralo na Santiago Bernabeu nad Realom 1:0.

Na Nou Campe išli do vedenia hostia po góle Vitola v 20. minúte, ale o jedenásť minút nádhernou strelou ľavačkou z priameho kopu vyrovnal Lionel Messi. Na začiatku druhého dejstva domácich dostal do vedenia po akcii Messiho s Luisom Suarezom stopér Pique. V kvalitnom zápase sa rodili šance na oboch stranách, no gól už nepadol a Katalánci tak neprehrali už 34 súťažných zápasov za sebou.

V úvodnom nedeľňajšom zápase zvíťazil Villarreal doma nad Levante 3:0. Villarreal si týmto víťazstvom upevnil v 4. miesto v tabuľke, zaručujúce účasť v predkole Ligy majstrov a na tretí Real Madrid stráca 2 body.

Athletic Bilbao po dvoch prehrách za sebou naplno bodoval na pôde Valencie, ktorú zdolalo 3:0. O víťazstve Baskovia rozhodli v priebehu siedmich minút v rozpätí 73. - 80. minúty, keď strelili všetky tri góly vďaka Merinovi, Ikerovi Muniainimu a Aritzovi Adurizovi.

Granada si po nečakanej výhre 1:0 na pôde Deportiva La Coruňa vybojovala tri cenné body, vďaka ktorým sa odpútala z poslednej priečky ligovej tabuľky.

La Liga - 26. kolo:

FC Villarreal - UD Levante 3:0 (2:0)
Góly: 12. Baptistao, 30. Castillejo, 48. Adrian, ČK: 56. Navarro (Levante), 16.639 divákov.

Valencia CF - Athletic Bilbao 0:3 (0:0)
Góly: 73. Merino, 77. Muniain, 80. Aduriz, 36.576 divákov.

Deportivo La Coruňa - FC Granada 0:1 (0:1)
Gól: 24. El Arabi (z 11 m), ČK: 90.+4 Lux (La Coruňa), 23.616 divákov.

FC Barcelona - FC Sevilla 2:1 (1:1)
Góly: 31. Messi, 48. Pique - 20. Vitolo, 79.684 divákov.