Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

FC Barcelona vyradila Real a postúpila do finále Kráľovského pohára

Na snímke uprostred útočník Barcelny Lionel Messi v odvete semifinále Kráľovského pohára vo futbale Real Madrid - FC Barcelona v Madride 27. februára 2019. Foto: TASR/AP

Finálovým súperom katalánskeho klubu bude jeden z dvojice Betis Sevilla a FC Valencia. Ich prvé vzájomné stretnutie sa skončilo nerozhodne 2:2, odveta je na programe vo štvrtok o 21.00 h vo Valencii.

Madrid 27. februára (TASR) - Futbalisti FC Barcelona postúpili do finále španielskeho Kráľovského pohára. Po remíze 1:1 z prvého duelu vyhrali v stredajšej odvete na štadióne Realu Madrid 3:0 po dvoch presných zásahoch Luisa Suareza a vlastnom góle Raphaela Varanea.

"Biely balet" doplatil na množstvo nepremenených čistých šancí. V prvom polčase nedokázali využiť svoje veľké príležitosti Vinicius Junior ani Karim Benzema. Po zmene strán to bol opäť Benzema, Lucas Vazquez a tiež Reguilon, ktorí nedokázali prekonať ter Stegena v bránke hostí. Naopak, Barcelona skórovala trikrát. V 50. minúte sa presadil Suarez, v 69. minúte si dal vlastný gól domáci stopér Raphael Varane a definitívny úder uštedril Realu onedlho z jedenástky svojim druhým presným zásahom Suarez.