Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Fenerbahce i Zenit vyhrali, Ibrahimovič vykúpil Manchester United

Hráč Fenerbahce Istanbulu Emmanuel Emenike (druhý sprava) skóruje do bránky Feyenoordu vo futbalovom zápase A-skupiny Fenerbahce Istanbul - Feyenoord 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy v Istanbule 29. septembra 2016. Foto: TASR/AP

Viktoria Plzeň si pripísala druhú remízu v rámci E-skupiny. V základnej zostave s brankárom Matušom Kozáčikom a útočníkom Marekom Bakošom uhrala bezgólový výsledok na ihrisku Austrie Viedeň.

Bratislava 29. septembra (TASR) - Futbalisti Sparty Praha vyhrali vo štvrtkovom dueli druhého kola skupinovej fázy Európskej ligy nad Interom Miláno 3:1. K cennému triumf nasmeroval domácich Václav Kadlec dvoma gólmi v prvom polčase a Sparta si tak pripísala prvé body v K-skupine. Inter navyše dohrával bez vylúčeného hráča a bez bodu sa nečakane krčí na dne tabuľky.

Viktoria Plzeň si pripísala druhú remízu v rámci E-skupiny. V základnej zostave s brankárom Matušom Kozáčikom a útočníkom Marekom Bakošom uhrala bezgólový výsledok na ihrisku Austrie Viedeň. V závere do hry naskočil aj Jakub Hromada. Lídrom skupiny je AS Rím, ktorý suverénne zvládol úlohu favorita v domácom stretnutí s rumunským celkom Astra Giurgiu (4:0).

Ďalší český zástupca Slovan Liberec v bránke s Martinom Dúbravkom prehral s gréckym tímom PAOK Solún 1:2. Domáci nastúpili na zápas po niekoľkodňovej karanténe spôsobenej infekčným vírusom, napriek tomu sa expresne rýchlo ujali vedenia - už v 1. minúte sa strelecky presadil Nikolaj Komličenko. PAOK ale onedlho vyrovnal z pokutového kopu a osem minút pred koncom o jeho víťazstve rozhodol Stefanos Athanasiadis.

Martin Škrtel sa s Fenerbahce Istanbul tešil z triumfu 1:0 nad Feyenoordom Rotterdam a turecký tím je na čele A-skupiny. Autorom jediného gólu bol Nigérijčan Emmanuel Emenike, Miroslav Stoch sedel na lavičke náhradníkov. V druhom súboji skupiny sa Manchester United dlho trápil so Zorjou Luhaňsk a vyhral tesne 1:0 zásluhou Zlatana Ibrahimoviča. Tomu pri góle v 69. minúte asistoval Wayne Rooney, ktorý opäť naskočil ako striedajúci hráč iba krátko pred rozhodujúcim momentom.

Jasným lídrom D-skupiny je po druhom víťazstve Zenit Petrohrad, doma si poradil s Alkmaarom hladko 5:0. V domácom drese hral Róbert Mak do 69. minúty, dvoma gólmi sa prezentoval Alexandr Kokorin. Rapid Viedeň prehral v Bilbau s Athleticom 0:1, slovenský brankár Ján Novota šancu zasiahnuť do hry nedostal.

Futbalisti bundesligového FSV Mainz 05 sú aj po druhom kole bez prehry. Vo štvrtok otočili skóre na ihrisku azerbajdžanského tímu FK Gabala a po triumfe 3:2 majú v C-skupine na konte štyri body. Domáci sú po predchádzajúcej prehre v Bruseli s Anderlechtom naďalej s nulou na konte.

Plný počet šesť bodov a sľubnú východiskovú pozíciu na postup do vyraďovačky majú po dvoch dueloch na konte okrem Zenitu aj Ajax Amsterdam, Šachtar Doneck, Schalke 04, Krasnodar a APOEL Nikózia.

2. kolo skupinovej fázy Európskej ligy 2016/2017:

A-skupina

Fenerbahce Istanbul - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)
Gól: 18. Emenike
/za domácich Škrtel celý zápas/

Manchester United - Zorja Luhaňsk 1:0 (0:0)

FK Astana - Young Boys Bern 0:0

Olympiakos Pireus - APOEL Nikózia 0:1 (0:1)

Góly: 57. Gurbanov (z 11m), 52. Zenjov – 41. Muto, 68. Cordoba, 78. Öztunali

AS St. Étienne - RSC Anderlecht 1:1 (0:0)
Góly: 90.+4 Roux - 62. Tielemans (z 11m)

F-skupina

Athletic Bilbao - Rapid Viedeň 1:0 (0:0)

G-skupina

Ajax Amsterdam - Standard Liége 1:0 (1:0)
Gól: 28. Dolberg

Celta Vigo - Panathinaikos Atény 2:0 (0:0)

Šachtar Doneck - SC Braga 2:0 (1:0)
Góly: 5. Stepanenko, 56. Kovalenko, ČK: 47. Fred (Šachtar)

FK Krasnodar - OGC Nice 5:2 (2:1)
Góly: 33. a 65. Joaozinho (druhý z 11m), 86. a 90.+3 Ari, 22. Smolov – 43. Balotelli, 71. Cyprien

tabuľka:
1. FK Krasnodar 2 2 0 0 6:2 6
2. FC Schalke 04 2 2 0 0 4:1 6
3. RB Salzburg 2 0 0 2 1:4 0
4. OGC Nice 2 0 0 2 2:6 0

J-skupina

AC Fiorentina - FK Karabach Agdam 5:1 (3:0)
Góly: 39. a 45.+1 Babacar, 63. a 78. Zarate, 43. N. Kalinič - 90.+2 Ndlovu, ČK: 30. Junuszade (Karabach)

Slovan Liberec - PAOK Solún 1:2 (1:1)
Góly: 1. Komličenko – 10. Athanasiadis (z 11m), 82. Athanasiadis