Nedela 2. jún 2024Meniny má Xénia, Oxana

Fenerbahce so Stochom si postup do skupiny LM nevybojovalo

Na snímke Miroslav Stoch Foto: TASR/AP

Po dnešných odvetách do elitnej skupiny postupujú aj Celtic Glasgow, CFR Kluž, Spartak Moskva, Dynamo Kyjev a OSC Lille.

Bratislava 29. augusta (TASR) - Slovák Miroslav Stoch si lukratívnu skupinovú fázu Ligy majstrov v tejto sezóne nezahrá. Fenerbahce v odvete play off doma iba remizovalo so Spartakom Moskva 1:1 a po prehre vonku sa so súťažou lúči. Stoch sa dostal na ihrisko v 16. minúte za zraneného Miloša Krasiča.

Po štyroch rokoch sa v elitnej európskej smotánke objaví Celtic Glasgow, keď potvrdil výhru 2:0 z ihriska švédskeho Helsingborgu rovnakým výsledkom aj doma.

Ďalej ide aj rumunský tím CFR Kluž, ktorý zdolal dvakrát FC Bazilej. V drese hostí nepremenil v závere prvého polčasu penaltu Alexander Frei.

Borussia Mönchengladbach po domácej prehre 1:3 s Dynamom Kyjev držala na Ukrajine domácich fanúšikov dlho v napätí, keď viedla už 2:0 a na postup potrebovala streliť ešte gól. Dynamo ale na konci znížilo a postup si už ustrážilo.

Lille viedlo po uplynutí riadneho hracieho času nad FC Kodaň 1:0 a tak o postupujúcom muselo rozhodnúť až nadstavenie alebo strely zo značky pokutového kopu.

Žreb základných skupín Ligy majstrov je na programe vo štvrtok v Monaku od 18.00 h.