Fialková získala vo vytrvalostných pretekoch bronzovú medailu

Slovenská reprezentantka Paulína Fialková, 25. januára 2015 Foto: TASR/Dušan Hein

Osrblie 25. januára (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková vybojovala pre spoluorganizátorskú krajinu Svetovej zimnej univerziády hneď v úvodný súťažný deň prvú medailu.

V nedeľňajších vytrvalostných pretekoch na 15 km obsadila najmä vďaka skvelej bežeckej fazóne tretiu priečku a teší sa zo zisku bronzového kovu. Zlato získala Kazaška Alina Raikovová, striebro s odstupom 9,0 s Ruska Jekaterina Avvakumovová. V areáli Osrblie si napriek štyrom trestným minútam po bronz dobehla Fialková, ktorá stratila na víťazku 41,7 s.

Výsledky - vytrvalostné preteky na 15 km:
ženy: 1. Alina Raikovová (Kaz.) 47:29,4 (1), 2. Jekaterina Avvakumovová (Rus.) +9,0 s (0), 3. Paulína FIALKOVÁ (SR) +41,7 s (4), 4. Galina Višnevská (Kaz.) +56,9 (2), 5. Jevgenija Pavlovová +1:30,5 (2), 6. Kristina Smirnovová (obe Rus.) +2:47,8 (4), ..., 23. Alžbeta MAJDIŠOVÁ +6:05,4 (4), 28. Lucia ŠIMOVÁ +7:50,4 (6), 30. Andrea HÔRČÍKOVÁ +9:00,8 (7), 32. Janka MARÁKOVÁ (všetky SR) +9:23,1 (7)