< sekcia Šport

FIFA zrušila suspendáciu Pakistanu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Riadiaci orgán svetového futbalu uvalil na Pakistan trest v októbri minulého roka za politické zasahovania do právomocí športovej organizácie.

Zürich 14. marca (TASR) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zrušila trest pozastavenia činnosti Pakistanskej futbalovej federácii. V stredu o tom informovala agentúra AP.

Riadiaci orgán svetového futbalu uvalil na Pakistan trest v októbri minulého roka za politické zasahovania do právomocí športovej organizácie. FIFA teraz potvrdila, že federácie tejto ázijskej krajiny "momentálne dostala situáciu pod kontrolu", funguje v jej riadnych kanceláriách a má opäť prístup k jej finančným účtom, ktoré jej dočasne zmrazil miestnym súdom vymenovaný administrátor.

Pakistan neodohral medzištátny zápas od roku 2015 a v aktuálnom vydaní rebríčku FIFA mu patrí 203. miesto medzi 211 členskými krajinami. Jeho funkcionári sa tak napríklad už budú môcť zúčastniť volieb organizátora MS 2026, ktoré prebehnú 13. júna v Moskve. O turnaj sa uchádzajú Maroko a spoločne aj USA, Kanada a Mexiko.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.