Finále Ligy majstrov v roku 2020 bude hostiť Istanbul, alebo Lisabon

Na snímke tréner Realu Madrid Zinedine Zidane pózuje s pohárovou trofejou po víťazstve vo finále futbalovej Ligy majstrov 2016/2017 nad Juventusom Turín 4:1 vo waleskom Cardiffe 3. júna 2017. Foto: TASR/AP

Lisabon aj Istanbul už finále futbalovej Ligy majstrov raz hostili.

Nyon 3. novembra (TASR) - Istanbul a Lisabon sa uchádzajú o organizáciu finálového zápasu Ligy majstrov v roku 2020.

Lisabon a Istanbul už finále LM raz hostili. Na Štadióne svetla, ktorý je domácim stánkom Benficy, sa hralo finále v roku 2014, Real Madrid vtedy triumfoval nad Atleticom Madrid 4:1 po predĺžení. Štadión Atatürka v Istanbule bol zasa svedkom "liverpoolskeho zázraku" v roku 2005. Anglický tím vtedy prehrával po polčase s AC Miláno 0:3, napokon však dokázal triumfovať po penaltovom rozstrele.

O finále európskej ligy UEFA v roku 2020 má záujem poľský Gdansk a portugalské Porto. Ďalší záujemcovia môžu zasielať prihlášky do marca 2018, výkonný výbor európskej futbalovej federácie (UEFA) rozhodne o dejisku zápasu o tri mesiace neskôr v júni. Informácie priniesla agentúra AP.