< sekcia Šport

Florbalové MS v Česku prekonali divácky rekord

Ilustračná snímka. Foto: TASR Henrich Mišovič

Na dueloch bolo okrem platiacich divákov aj množstvo detí, keďže Česká florbalová únia (ČFbU) poskytla školám voľné vstupenky.

Praha 7. decembra (TASR) - Florbalové MS 2018 v Prahe prekonali historický rekord v návštevnosti už pred súbojmi o medaily. Do štvrtkového večera videlo zápasy 106.694 divákov, čím šampionát prekonal doterajšie maximum z MS 2014 vo Švédsku (104.406).

Na dueloch bolo okrem platiacich divákov aj množstvo detí, keďže Česká florbalová únia (ČFbU) poskytla školám voľné vstupenky. Tento krok sa stretol aj s kritikou, že organizátori sa pokúšajú umelo zvýšiť sledovanosť menej atraktívnych zápasov.

"Tento rekord by sme výrazne prekonali aj bez prítomnosti detí. My ich však sem nedovážame, je to aktivita samotných škôl. My sme im iba umožnili bezplatný vstup. Logistiku a dopravu si zabezpečujú sami," povedal prezident (ČFbU) Filip Šuman. Informoval o tom portál idnes.cz.

Odhaduje sa, že MS by malo vidieť priamo na štadiónoch približne 30.000 školákov, organizátori celkovo do konca MS očakávajú takmer 160.000 návštevníkov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.