Streda 29. máj 2024Meniny má Vilma

Slovenskí florbalisti vo štvrťfinále utŕžili od Švédska debakel

Slováci budú bojovať na šampionáte ešte o konečné umiestnenie, najbližšie ich v piatok od 19.30 h čaká Lotyšsko.

Bern 6. decembra (TASR) - Slovenskí reprezentanti vo florbale prehrali vo štvrťfinále MS vo švajčiarskom Berne s favorizovaným Švédskom vysoko 1:18.

Zverenci trénera Jana Holovku prehrávali so šesťnásobnými majstrami sveta už po prvej tretine päťgólovým rozdielom a jediný ich presný zásah zaznamenal až za stavu 0:14 v 47. minúte Peter Heleš.

"Vedeli sme, čo nás čaká a myslím si, že sa to potvrdilo. Mohlo to byť viac i menej. Bohužiaľ, je to tak. Nemôžeme chcieť na prvých MS na ktorých sme, aby sme hrali vyrovnané zápasy s tímom ako je Švédsko. Tí chalani to hrajú každé dva roky a najhoršie umiestnenie je druhé miesto na MS. To odpovedá tomu, kde Švédi sú. Myslím si, že sme prehrali s budúcim majstrom sveta. Momentálne v Švédi predvádzajú najlepší florbal na svete," povedal pre oficiálnu stránku Slovenského florbalového zväzu asistent trénera Libor Hrček.

Okrem Švédov sa do semifinále dostali aj obhajca titulu Fínsko, domáce Švajčiarsko a Nemecko.

Fíni si vo štvrťfinále poradili s Českom 4:1 a domáci reprezentanti "helvétskeho kríža" vyhrali nad Nórskom presvedčivo 11:5.

Oba tímy sa spolu stretnú v sobotu v Zürichu v semifinále. Druhú dvojicu tvoria Švédi a Nemci, ktorí prekvapujúco vyradili Lotyšov.