Fortuna liga: Slovan zdolal Michalovce 1:0

Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu v dohrávke 21. kola futbalovej Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 9. marca 2016 v Bratislave. Tretí sprava strelec Tamás Priskin. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Belasí majú na lídra a majstra AS Trenčín stratu štyroch bodov.

Bratislava 9. marca (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšej dohrávke 21. kola Fortuna ligy 2015/2016 doma nad Zemplínom Michalovce 1:0. "Belasí" tak v tabuľke stále majú na druhom mieste na lídra a majstra AS Trenčín stratu štyroch bodov.

Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 90. Priskin. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: de Kamps - Sviarčinskij, Koscelník, 1022 divákov.

Zostavy a striedania:

Slovan Bratislava: Mucha - Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Zreľák – Scott, de Kamps – Milinkovič, Savičevič (61. Priskin), Kubík (70. Oršula) - Vittek

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutia, De Marco, Sviarčinskij - Kunca, Sedlák, Grič, Koscelník (90. Serečin) - Hamuľák (71. Votinov), Lukič (74. Bayón)

Nikodemos Papavasiliou, tréner Slovana: "Aký zápas! Bol to jeden z tých zápasov, keď by sme mohli hrať celý deň, a neskórovali by sme. Ale stalo sa. V prvom polčase sme dominovali, ale chýbalo šťastie a aj tá finálna prihrávka. V druhom polčase sme hrali proti stene a bolo to ťažké. Pre mňa je dôležité, že sa nikdy nevzdávame a chceli sme streliť gól. Potom to už bolo o dlhých loptách a našťastie sme to tam napokon dostali. Tempo bolo vysoké, šance sme si vytvorili a to chcem vidieť od mojich hráčov."

Stanislav Griga, tréner Michaloviec: "Čo sa týka výsledku, tak zaslúžený. Súper mal najmä v prvom polčase šance, najmä pri centroch. Zle sme vstúpili do zápasu, potom sme sa chytili. V druhom polčase mal súper problémy dostať sa do šancí. Keď to padne po časovom limite, tak to bolí. Hráči sú smutní. Slovan je ale silný, a to je jeho veľkosť, že vyhrá zápasy, aj keď sa mu nedarí. My sme hrali to, na čo sme mali. Veľa šancí sme si nevytvorili.

V slnečnom, ale chladnom počasí a v komornej atmosfére videlo publikum v prvom polčase dobýjanie brány hostí. Aktívny bol najmä Vittek, ktorý v 5. minúte po centri Milinkoviča prinútil Kelemena k dobrému zákroku. O chvíľu zasa nedočiahol na prudký center. Potom to tvrdou bombou z 20 metrov skúsil Milinkovič, ale Kelemen s námahou vyrazil. V 25. minúte Vittek po prieniku z ľavej strany trafil pravú tyč a dorážku Savičeviča zblokovala obrana hostí na roh. V 32. minúte hlavičkoval opäť Vittek, ale minul a o desať minút sa neujal ani jeho ďalší prienik, keď strieľal vedľa. Michalovce síce vedeli zakombinovať viacerými prihrávkami, ale ich snaha končila vždy pred šestnástkou domácich. Až v poslednej minúte prvého dejstva musel zasahovať Mucha po nebezpečnejšom centri a hlavičke De Marca.

Aj v druhom polčase začal Slovan náporom. V 49. minúte mu hostia pomohli chybou v rozohrávke, ale Milinkovičovu prihrávku do ohňa obranca Zemplína zastavil. Hra bola pomerne nesúrodá, domáci sa snažili niečo vymyslieť, ale cestu cez pozornú defenzívu hostí hľadali ťažko. V 71. minúte po Vittekovom priťuknutí pálil spoza šestnástky nepresne Scott. V 73. minúte to Slovan poriadne roztočil, Vittek ale na dvakrát loptu do siete nedostal, tretíkrát už prihral Priskinovi, ten ale minul odkrytú bránu. Domáci hrozili aj zo štandardiek, v 83. minúte po Milinkovičovom centri nedočiahol na zadnej žrdi Zreľák. V poslednej minúte riadnej hracej doby napokon Slovan vykúpil striedajúci Priskin, ktorý nekompromisne trafil do horného kútu bránky MFK.

Súhrn výsledkov 21. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016:

utorok 1. marca:

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 1:1 (1:0)
Góly: 20. Pavlík - 53. Majkič. Rozhodoval: Ježík, ŽK: Pavlík, Morong - Tawamba, 762 divákov

Senica: Šulla – Hladík, Pavlík, Mehremič – Šmehyl, Kontár, Hušek (78. Krč), Hromada, Čunta - Leško (69. Almási), Morong
ViOn: Kováč – Majkič, De Souza, Pintér, Kupec - Bariš - Orávik (90.+ Kuzma), Perišič, Školnik (70. Krznarič), Bamba - Tawamba

streda 2. marca:

MFK Ružomberok – Spartak Myjava 1:0
(1:0)
Góly: 25. Lačný. Rozhodoval: R. Weiss, ŽK: Sapara, Lačný, Ďubek – Duga, Pekár, Marček., 1585 divákov

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Nagy – Gál-Andrezly. Sapara (77. Gerát), Faško (57. Ďubek), Zošák – Lačný (83. Jakubko)
Myjava: Hruška – Beňo (83. J. Chovanec), Marček, Banovič, Machovec – Kóňa, Duga (46. Bílovský) – Daniel, Pekár, Kolár – Škutka (61. Sládek)

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Skalica 1:0 (1:0)
Gól: 11. Sarr. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Michalík, Huk, V. Horváth - Mazan, Hlavatovič, Vaško, 1747 divákov

DAC: Tujvel - Živkovič (57. Štepanovský), Michalík, Kwin, Davis - Brašeň, Huk (70. V. Horváth), Ljubičič, Pačinda - Sarr - Polievka (84. Asanovič)
Skalica: Krnáč - Dobrotka, Hudák, Majerník, Hlavatovič - Mazan (82. Svrček), Hillary, Hlinka, Šebesta (72. Vaško) - Jakubek (65. Ulrich), Masaryk

Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 0:0
Rozhodoval: Smolák, ŽK: Halilovič, Godál - Rendla, Kochan, 4401 divákov

Spartak: Kamenár – Kadlec (38. Nikolič), Tóth, Horník, Godál – Baez, Greššák (46. Mihálik)– Halilovič (70. Tambe), Jež, Mikovič – Depetris
Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Ježdík, Vajda – Peševski (78. Kochan), Podio, Šafranko (90.+ Duda) – Sabler (58. Rendla)

utorok 8. marca

MŠK Žilina - AS Trenčín 2:3 (1:2)
Góly: 39. Paur, 74. Haskič - 8. Schet, 41. Holúbek, 57. Bero. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Hučko, Hlohovský, Paur, Špalek - Schet, Maierhofer, Madu, ČK: 88. Schet (Trenčín) po druhej ŽK, 2313 divákov.

zostavy a striedania:

Žilina: Mandous – Špalek, Králik, Hučko, Mazáň – Bénes – Hlohovský, Paur, Škvarka (85. Michlík), Letič (74. Puček) – Haskič

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Kleščík, Madu – Koolwijk (79. Lawrence), Bero (90.+4 Guba), Holúbek – Van Kessel, Maierhofer (71. Kalu), Schet

12 gólov: Matúš Bero (Trenčín)

11 gólov: Leandre Gael Tawamba Kana (Zlaté Moravce)

10 gólov: Gino van Kessel (Trenčín), Tamás Priskin (Slovan Bratislava)

9 gólov: Ákos Szarka (Dunajská Streda)

7 gólov: Erik Pačinda(Dunajská Streda), Peter Sládek (Myjava), Marques de Souza (Zlaté Moravce), David Alberto Depetris (Trnava)

6 gólov: Matej Jelič, William Alves de Oliveira, Jaroslav Mihalík, Jakub Paur (všetci Žilina), Róbert Vittek, Marko Milinkovič (obaja Slovan Bratislava), Martin Jakubko (Ružomberok), Wesley Moraes Ferreira Da Silva (Trenčín)

5 gólov: Jakub Hromada (Senica), Peter Gál-Andrezly (Podbrezová), Michal Gašparík (Skalica), Vernon de Marco Morlacchi (Michalovce)

4 góly: Andrej Lovás, Miloš Lačný (obaja Ružomberok), Milan Škriniar (Žilina), Stanislav Danko (Michalovce), Martin Mikovič (Trnava), Erik Daniel, Štefan Pekár, Frederik Bílovský (všetci Myjava), Ľubomír Ulrich (Skalica), Jozef Dolný (Senica), Stuart Schet (Trenčín)

3 góly: Filip Hlohovský, Jan Kalabiška (obaja Senica), Mirzad Mehanovič, Juraj Pančík, Roman Sabler (všetci Podbrezová), Mário Kurák, Ivan Lietava (obaja Skalica), Ivan Schranz (Trnava), Peter Orávik (Zlaté Moravce), Tomáš Ďubek, Michal Faško (obaja Ružomberok), Ibrahim Rabiu, Ryan Koolwijk (obaja Trenčín), Adam Zreľák (Slovan Bratislava), Tomáš Kóňa (Myjava), Branislav Ľupták, Pape Macou Sarr (obaja Dunajská Streda), Dominik Kunca (Michalovce), Nermin Haskič (Žilina)

2 góly: Erik Sabo, Haris Harba (obaja Trnava), Noé Achille Kwin Amban, Jakub Brašeň (obaja Dunajská Streda), David Guba (Trenčín), Ľuboš Kupčík, Patrik Vajda (obaja Podbrezová), Martin Regáli, Nikola Lukič, Martin Koscelník (všetci Michalovce), Dominik Kružliak, Gagig Daghbašjan (obaja Ružomberok), Miroslav Káčer, László Bénes, Ernest Olivier Mabouka Massousssi, Nikolas Špalek (všetci Žilina), Samuel Mráz (Senica), Pavol Masaryk (Ružomberok 1, Skalica 1), František Kubík (Slovan Bratislava), Stefan Cebara (Zlaté Moravce)

1 gól: Štefan Zošák, Martin Boszorád, Lukáš Lupták, Marek Sapara (všetci Ružomberok), Peter Mazan, Daniel Šebesta, Michal Jakubek (všetci Skalica), Milan Rundič, Aliko Mohammed Bala, Denis Jančo, Kingsley Madu, Stefan Maierhofer, Jakub Holúbek (všetci Trenčín), Tomáš Marček, Juraj Piroska, Dávid Škutka, Denis Duga, Ľuboš Kolár (všetci Myjava), Marin Glavaš, Josip Krznarič, Armando Mance, Mourukou Farras Bamba, Toni Tipurič, Alen Ploj, Dejan Školník (všetci Zlaté Moravce), Kornel Saláta, Dávid Hudák, Nicolas Ezequiel Gorosito, Filip Oršula, Mauro Ezequiel Gonzalez (všetci Slovan Bratislava), Róbert Pillár, Tomáš Komara, Jakub Kosori (všetci Senica), Michal Škvarka, Lukáš Čmelík, Denis Vavro (všetci Žilina), Alen Milunovič, Blažej Vaščák, Mário Almaský, Milovan Kapor, Nikola Andrič, Andrej Rendla, Matej Kochan, Miroslav Viazanko, Pablo Podio (všetci Podbrezová), Michal Hamuľak, Milan Šimčák, Samuel Garcia Bayón, Emmanuel Mensah (všetci Michalovce), Jose Casado, Jakub Vojtuš, Marek Janečka, Aldo Omar Baéz, Boris Godál, Tomáš Majtán, Miloš Nikolič, Lukáš Mihálik (všetci Trnava), Peter Štepanovský, Róbert Polievka, Marin Ljubičič, Vojtech Horváth (všetci Dunajská Streda)

Vlastné góly: Jakub Hromada (Senica), Milan Šimčák (Michalovce), Tomáš Marček, Lukáš Beňo (obaja Myjava), Toni Tipurič (Zlaté Moravce), Miloš Nikolič (Trnava)