Frenzel dosiahol hetrik v trojsúťaži kombinátorov

TASR, 31. januára 2016 17:34

V pozoruhodnej stíhačke Frenzel zmazal náskok japonského víťaza skokanskej časti Japonca Akita Watabeho a súboj s náskokom 18,7 s rozhodol vo svoj prospech.

Na snímke uprostred nemecký združenár Eric Frenzel po tretí raz za sebou vyhral trojsúťaž Svetového pohára v severskej kombinácii v rakúskom Seefelde v nedeľu 31. januára 2016. Druhý sončil Japonec Akito Watabe (vľavo), tretí ďalší Nemec Fabian Riessle (vpravo). Foto: TASR/AP
Seefeld 31. januára (TASR) - Nemecký líder celkového poradia SP Eric Frenzel napriek pádu v skokoch po tretí raz za sebou vyhral v Seefelde trojsúťaž v severskej kombinácii. O svojom celkovom triumfe rozhodol v skrátených pretekoch, pretože pre zlé poveternostné podmienky (silné sneženie) usporiadatelia pôvodne plánované dve kolá skokov a 15 km beh skrátili na jedno kolo a 10 km. V pozoruhodnej stíhačke Frenzel zmazal náskok japonského víťaza skokanskej časti Japonca Akita Watabeho a súboj s náskokom 18,7 s rozhodol vo svoj prospech.