Agüero sa stal najlepším strelcom histórie Manchestru City

Argentínsky futbalista Sergio Agüero. 1. november 2017. Foto: TASR/AP

Agentínsky futbalista dosiahol v 69. minúte víťazný zásah. Bol to jeho 178. gól v 264. zápase za City vo všetkých súťažiach od príchodu z Atletica Madrid v roku 2011.

Neapol 2. novembra (TASR) - Argentínsky futbalista Sergio Agüero sa v stredu stal najlepším strelcom histórie anglického klubu Manchester City. Skóroval v stredajšom stretnutí F-skupiny Ligy majstrov do siete domáceho SSC Neapol a prispel k triumfu 4:2.

Agüero dosiahol v 69. minúte víťazný zásah. Bol to jeho 178. gól v 264. zápase za City vo všetkých súťažiach od príchodu z Atletica Madrid v roku 2011. Dvadsaťdeväťročný Argentínčan prekonal Erica Brooka, ktorý si v rokoch 1928 až 1940 pripísal 177 gólov v 453 vystúpeniach. Informovala o tom agentúra AP.