Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Londýnske derby ovládla Chelsea a vedie tabuľku

Futbalista Manchesteru City Sergio Agüero. Foto: TASR/AP

O oba góly sa postaral argentínsky útočník Sergio Agüero.

Londýn 26. novembra (TASR) - Futbalisti Manchestru City zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 13. kola Premier League na ihrisku FC Burnley 2:1 vďaka dvom gólom argentínskeho útočníka Sergia Agüera. "Citizens" poskočili na čelo tabuľky, ale vydržali tam len štyri hodiny, keď ich po výhre 2:0 nad Sunderlandom vystriedal Liverpool.

Zverenci Jürgena Kloppa však zaplatili za výhru vysokú daň, keď v priebehu prvého polčasu prišli o zraneného špílmachera Philippa Coutinha, ktorý opustil ihrisko na nosidlách.

Liverpool pripravila o priebežné prvé miesto londýnska FC Chelsea, ktorá v mestskom derby zdolala Tottenham 2:1 a vedie poradie so ziskom 31 bodov. Skóre otvoril hosťujúci Christian Eriksen, ale Pedro stihol ešte do polčasu vyrovnať. Víťazný gól strelil krátko po zmene strán Victor Moses.

Ďalšie body v domácej súťaži stratil Leicester City. Obhajca titulu remizoval s nováčikom z Middlesbrough 2:2. Remízu pre domácich zachránil v nadstavenom čase druhého polčasu Islam Slimani, ktorý premenil pokutový kop.

Gólové hody videli diváci vo Swansea, kde domáci zdolali Crystal Palace 5:4. Hrdinom City bol Fernando Llorente, ktorý dvoma gólmi v nadstavenom čase druhej polovice rozhodol o výhre.

Premier League - 13. kolo:
FC Burnley - Manchester City 1:2 (1:1)

Góly: 14. Marney - 37. a 60. Agüero, 21.794 divákov.

Leicester City - FC Middlesbrough 2:2 (1:1)
Góly: 34. Mahrez (z 11 m), 90.+ Slimani (z 11 m) - 13. a 71. Negredo

Swansea City - Crystal Palace 5:4 (1:1)

Góly: 36. Sigurdsson, 66. a 68. Fer, 90.+ a 90.+ Llorente - 19. Zaha, 75. Tomkins, 82. Cork (vlasntý), 84. Benteke

Hull City - West Bromwich Albion 1:1 (0:1)
Góly: 72. Dawson - 34. McAuley

FC Liverpool - AFC Sunderland 2:0 (0:0)
Góly: 75. Origi, 90.+ Milner (z 11 m)

FC Chelsea - Tottenham Hotspur 2:1 (1:1)
Góly: 45. Pedro, 51. Moses - 11. Eriksen