TASR, 9. januára 2016 18:41, aktualizované 9. januára 8:58

Premiérovým sezónnym hetrikom sa blysol Lionel Messi, ktorého zásluhou Barcelona zdolala Granadu 4:0.

Nový tréner Realu Madrid Zinedine Zidane Foto: TASR/AP
Madrid 9. januára (TASR) - Futbalisti FC Barcelona triumfovali v sobotňajšom dueli 19. kola Primera Division doma nad Granadou presvedčivo 4:0. Premiérovým sezónnym hetrikom sa blysol Lionel Messi, v závere dal výsledku konečnú podobu Neymar. Katalánsky veľkoklub sa vrátil priebežne na čelo tabuľky, má však len o bod viac ako druhé Atletico Madrid s nedeľňajším zápasom k dobru.

Messiho gólová šou odštartovala už v 8. minúte sobotňajšieho duelu, keď si ideálne nabehol na prihrávku ligového debutanta Ardu Turana a zblízka nezaváhal. Už o šesť minút neskôr ho z ofsajdovej hranice vyzval Suarez a bolo 2:0. "Barca" do polčasu zahodila ešte niekoľko obrovských možností na gól, no po zmene strán skóre napokon zveľadila. V 58. minúte skompletizoval argentínsky kanonier hetrik úspešnou dorážkou do prázdnej brány a sedem minút pred koncom upravil na konečných 4:0 Neymar.

Víťazný Zidanov debut

Zinedine Zidane má za sebou úspešnú premiéru na lavičke Realu Madrid. Po vystriedaní Rafaela Beniteza priviedol "biely balet" k víťaznej chuti už vo svojom prvom stretnutí, v ktorom Madridčania rozstrieľali Deportivo La Coruňa 5:0. Hetrikom sa blysol Gareth Bale, ďalšie dva góly - prvý a posledný - zaznamenal Karim Benzema.