Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Barcelona zdolala Sevillu 3:0, dva góly Messiho

Futbalista Barcelony Luis Suarez sa teší po strelení góluv zápase 30. kola španielskej La Ligy FC Barcelona - FC Sevilla v Barcelone 5. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Barcelona sa tak dostala priebežne na čelo tabuľky o bod pred Real Madrid, ktorý má ale k dobru dva zápasy.

Madrid 5. apríla (TASR) - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v dueli 30. kola španielskej La ligy nad FC Sevilla hladko 3:0. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, keď sa dvoma gólmi a asistenciou v priebehu ôsmich minút blysol Lionel Messi.

Skóre stretnutia otvoril po prihrávke Messiho v 25. minúte Luis Suarez akrobatickými nožničkami chrbtom k bránke. Už o tri minúty neskôr zakončil Messi pohotovo kombináciu domácich vnútri šestnástky a ten istý hráč v 33. minúte volejom poslal do siete odrazenú loptu. Sevilla nevyhrala už päť ligových duelov za sebou.

Barcelona naďalej stráca dva body na vedúci Real Madrid, ktorý vďaka hetriku Alvara Moratu triumfoval vo večernom súboji na pôde Leganes 4:2. "Biely balet" má ešte k dobru dohrávku na ihrisku Celty Vigo.