Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Borussia Dortmund zdolala Bayern Mníchov 3:2 v 11. kole nemeckej ligy

Hráči Bayern Mníchov v zápase s Borussia Dortmund. Foto: TASR/AP

Domáci vďaka presným zásahom Marca Reusa dvakrát zlikvidovali náskok Bavorov, ktorý im zabezpečil Robert Lewandowski.

Berlín 10. novembra (TASR) – Borussia Dortmund zdolala v sobotňajšom šlágri 11. kola najvyššej nemeckej súťaže Bayern Mníchov 3:2. O plnom počte bodov pre domácich rozhodol striedajúci Paco Alcacer. Lídra tabuľky delí od tretieho Bayernu sedem bodov a od druhej Borussie Mönchengladbach štyri.

Domáci vďaka presným zásahom Marca Reusa dvakrát zlikvidovali náskok Bavorov, ktorý im zabezpečil Robert Lewandowski. Alcacer strelil víťazný gól v 73. minúte. Dortmund má na čele tabuľky 27 bodov za osem víťazstiev a tri remízy, v tejto bundesligovej sezóne stále neprehral.

Hertha Berlín prehrala v Düsseldorfe 1:4. Tréner hostí Pál Dárdai zareagoval striedaniami na nepriaznivý vývoj duelu a v 57. minúte nahradil Daviem Selkem slovenského stredopoliara Ondreja Dudu. Domáci sa z plného bodového zásahu tešili po sérii siedmich duelov bez víťazstva.

11. kolo - sumáre:

Fortuna Düsseldorf – Hertha Berlín 4:1 (0:0)

Góly: 84. a 90.+2 Raman, 50. Usami, 63. Hennings – 88. Selke, ČK: 41. Mittelstädt (Hertha) po 2. ŽK