Streda 1. máj 2024

Brankár Galatasarayu Muslera si zlomil nohu

Uruguajský brankár Fernando Muslera. Foto: TASR/AP

Galatasaray si prehrou na ihrisku zachraňujúceho sa súpera skomplikoval šance na obhajobu majstrovského titulu.

Istanbul 15. júna (TASR) - Uruguajský futbalový brankár Fernando Muslera si v nedeľnom zápase 27. kola tureckej najvyššej súťaže na pôde Caykuru Rizespor (0:2) zlomil pravú nohu a čaká ho dlhá súťažná prestávka. Medzi žrďami Galatasarayu Istanbul ho už v 24. minúte nahradil Okan Kocuk.

Tridsaťtriročný Uruguajčan sa zranil po kolízii s českým útočníkom Milanom Škodom. Duel prerušili na osem minút, brankára medzitým odviezli v sanitke do nemocnice. Muslera, ktorý je v Galatasarayi od roku 2011, sa podľa odhadov tureckých médií už v tomto kalendárnom roku na trávnikoch neobjaví.

Galatasaray si prehrou na ihrisku zachraňujúceho sa súpera skomplikoval šance na obhajobu majstrovského titulu. Na vedúce duo Trabzonspor - Basaksehir stráca šesť bodov.