Majster Bayern vyškolil dravého nováčika z Paderbornu

Útočnik Bayernu Poliak Robert Lewandowski oslavuje s kolegom Jeromem Boatengom druhý gól v bránke SC Paderborn 07 v stretnutí v Allianz Arene v Mníchove. Foto: TASR/AP

Nováčikovia Bundesligy si z Bavorska odniesli štvorgólovú prehru.

Berlín 24. septembra (TASR) – V utorňajšom zápase 5. kola najvyššej nemeckej Bundesligy zvíťazili majstrovský Bayern Mníchov doma nad nováčikom z Paderbornu 4:0. Hostia, ktorí boli pred utorkom na čele tabuľky, klesli na štvrtú pozíciu s ôsmimi bodmi, Bayern sa dostal na čelo s 11 bodmi za tri výhry a dve remízy.

V Allianz Arene zverenci španielskeho trénera Pepa Guardiolu udreli dvakrát hneď v prvej štvrťhodine. Najprv sa presadil Mario Götze, po ňom v 14. minúte aj pekným zakončením Poliak Robert Lewandowski. V závere druhého dejstva ešte Götze dorážkou upravil na 3:0 a skóre pečatil po prihrávke od Arjena Robbena do odkrytej brány Thomas Müller v 86. minúte.

Nováčik Bundesligy z Paderbornu sa v minulom kole predviedol futbalovou parádou, konkrétne jeho hráč Moritz Stoppelkamp, ktorý strelil gól z rekordne dlhej vzdialenosti.

Slovenský reprezentant Gédé si za hral od 67. minúty za Freiburg
Freiburg, v ktorého drese sa na trávniku Hoffenheimu predstavil od 67. minúty slovenský reprezentant Karim Guédé, mal duel rozohraný výborne. V 33. minúte viedol 2:0 po zlepených góloch Mike Frantza.
Domáci ešte do polčasu znížili a v 63. minúte Sebastian Rudy vyrovnal.

V 75. minúte hostí ale z penalty opäť dostal do vedenia Vladimir Darida, krátko na to však videl červenú kartu a v závere preto hostia tvrdo pykali, keď v 90.+3 minúte vyrovnal na konečných 3:3 Jannik Vestergaard.

V ďalších zápasoch Schalke vyhralo v Brémach suverénne 3:0 a Mainz remizoval na pôde Eintrachtu Frankfurt 2:2, hoci v zápase viedol 2:0.

Bundesliga - 5. kolo:

Bayern Mníchov - SC Paderborn 4:0 (2:0)

Góly: 8. a 78. Götze, 14. Lewandowski, 86. Müller, 71.000 divákov.

1899 Hoffenheim - SC Freiburg 3:3 (1:2)

Góly: 44. Elyounoussi, 63. Rudy, 90.+3 Vestergaard - 31. a 33. Frantz, 75. Darida (z 11 m), ČK: 81. Darida (Freiburg), 24.872 divákov.