< sekcia Šport

TO JE NÁPAD: Chelsea Londýn chce takto netradične zatočiť s rasizmom

Ilustračná snímka.. Foto: TASR/AP

Namiesto zákazu vstupu na štadióny dostanú možnosť absolvovať vzdelávaciu cestu do bývalého koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau neďaleko poľského Osvienčimu. Inak prídu o permanentku.

Mníchov 12. októbra (TASR) - Anglický futbalový klub Chelsea Londýn mení stratégiu v boji s rasizmom fanúšikov. Namiesto zákazu vstupu na štadióny dostanú možnosť absolvovať vzdelávaciu cestu do bývalého nacistického koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau neďaleko poľského Osvienčimu. Inak prídu o permanentku.

"Keď ľudí iba jednoducho vylúčiš, ich správanie sa nezmení. Táto metóda im dá možnosť pochopiť, čoho sa dopustili a priviesť ich k ochote zlepšiť v budúcnosti svoje správanie," cituje internetový portál sport1.de slová obchodného riaditeľa Brucea Bucka. "V minulosti boli vylúčení zo štadióna až na tri roky. Teraz im povieme: Urobil si niečo zlé. Môžeš sa rozhodnúť. Potrestáme ťa, alebo stráviš čas s našim sociálnym pracovníkom, aby si pochopil, čoho si sa dopustil," dodal funkcionár.

Podľa medializovaných informácií iniciatívu navrhol majiteľ klubu Roman Abramovič, ktorý je židovského pôvodu.

Chelsea sa už roky angažuje v boji proti rasizmu a antisemitizmu na štadiónoch. Častým cieľom rasistických atakov je napríklad Tottenham, ktorý bol obľúbeným klubom židovských prisťahovalcov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.