Streda 1. máj 2024

Košice vyhrali v Žiline 1:0, rozhodol Diaby

Na snímke radosť hráčov Košíc po víťaznom góle, Boris Sekulič (stojí) a autor gólu Coulibaly Diaby Foto: TASR/Pavol Ďurčo

V 84. minúte po nádhernom prieniku Sekuliča dostal prihrávku Diaby a prízemnou strelou poslal Košice do rozhodujúceho vedenia.

Žilina 17. marca (TASR) - Prvý polčas pod Dubňom dlho veľa vzruchu nepriniesol, Žilinčania mali miernu optickú prevahu, ale na vážnejšie príležitosti ju začali premieňať až po polhodine hry. V 30. minút preletel tesne okolo košickej brány projektil z kopačky Bella, o tri minúty neskôr sa opäť Bello dostal k odrazenej lopte po hlavičke Barčíka, ale znova minul. Tesne pred prestávkou mohol Žilinu poslať do vedenia Škvarka, ktorý prenikol košickou obranou a už sa rútil do zakončenia, keď sa mu pod nohy v poslednej chvíli hodil brankár. Tofiloski. Nebyť výbornej reakcie hosťujúceho gólmana, Košičania by inkasovali nepríjemný gól do šatne.

MŠK Žilina - MFK Košice 0:1 (0:0)

Gól: 84. Diaby. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Pečovský - Hovančík, 1529 divákov

Zostavy a striedania:

Žilina:
Dúbravka - Angelovič, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - Barčík, Bello (46. Guba), Škvarka (78. Paur), Mihalík (46. Pich) - Majtán

Košice: Tofiloski - Ostojič, Kavka, Bašista, Sekulič - Bukata (55. Diaby), P. Šinglár, Hovančík, U. Matič - Viazanko, Karaš (66. Duda)

Žilinčania pokračovali v tlaku aj po zmene strán, ale na začiatku druhého polčasu sa neujali šance Gubu ani Majtána, no a o slovo sa prihlásili hostia. V 56. minúte Matič nacentroval presne na voľného Diabyho v pokutovom území a nebyť vynikajúceho Dúbravku, Košičania mohli ísť do vedenia. Východniari sa začali postupne osmeľovať, čo demonštrovali ďalšou možnosťou na gól, keď po hodine hry zakončil protiútok peknou strelou z hranice šestnástky Karaš, mieril však tesne vedľa. V 72. minúte však sériu veľkých príležitostí spálili opäť domáci. Po štandardke najprv Pichovu strelu zblokovali iba obrancovia, po ňom Piaček opečiatkoval spojnicu košickej brány a Gubovu dorážku zlikvidoval Tofiloski. Rovnako skončila aj ďalšia Majtánova hlavička. V 84. minúte za to prišiel trest, keď po nádhernom prieniku Sekuliča dostal prihrávku Diaby a prízemnou strelou poslal Košice do rozhodujúceho vedenia. Žilina už v krátkom čase odpovedať nedokázala, Košičania preto vyhrali pod Dubňom 1:0.

V 22. kole futbalovej Corgoň ligy hrala doma MŠK Žilina s MFK Košice 17. marca 2013 v Žiline. Na snímke domáci hráč Michal Škvarka uniká Petrovi Kavkovi.

Štefan Tarkovič, tréner Žiliny:
"Futbal nám v súčasnosti ukazuje svoju horšiu tvár. Veľmi sme dnes chceli zvíťaziť, chceli sme dať do toho všetko, ale to sa nám napokon vypomstilo. Svoje príležitosti sme opäť nedokázali premeniť na gól, súper bol v našej šestnástke veľmi nebezpečný a po jednej pokazenej rozohrávke v závere zápasu sme bohužiaľ pykali. Bez gólov sa jednoducho vyhrávať nedá, musíme premieňať šance. Snaha nestačí, musíme ukázať hernú kvalitu."

Ján Kozák, tréner Košíc: "Do Žiliny sme prišli so skromným cieľom potrápiť domácich, napokon z toho bolo viac V prvom polčase sme hrali prakticky bez útočníka, snažili sme sa prehusťovať stred poľa, tak aby sa súper kombinačne nemohol dostať pred našu bránku. Po zmene strán domáci viac riskovali, čiže odkrývali priestor, my sme to využili nasadením brejkového hráča a to nám prinieslo víťazný gól. V Žiline často nevyhrávame a máme z toho radosť."

Sumár 22. kola

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v 22. kole Corgoň ligy nad Duklou Banská Bystrica 2:0 a na čele tabuľky majú už 10-bodový náskok pred triom AS Trenčín, MFK Košice, FK Senica.

FK Senica - FC Nitra 2:1 (0:0)
73., 80. Blackburn – 78. Gajdoš (z 11 m)

Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)