Sparta Praha zdolala v derby Ostravu. Breznaník duel nedohral

Michal Breznaník Foto: TASR/Štefan Puškáš

Majstrovská Viktoria Plzeň prehrala s Duklou Praha 0:1.

Praha 1. augusta (TASR) - V úvodnom sobotňajšom zápase 2. kola najvyššej českej ligy zvíťazila Sparta Praha v derby nad Baníkom Ostrava 3:1.

Skóre na Letnej otvorili v 63. minúte hostia, keď Martin Kouřil zblízka prestrelil brankára Štěcha. Potom však trikrád udreli domáci. Najprv hlavou vyrovnal David Lafata a ďalšie presné zásahy padli zásluhou Bořka Dočkala a Kehindeho Fataia.

V 21. minúte musel duel nedobrovoľne opustiť zranený slovenský stredopoliar v službách domácich Michal Breznaník.

O všetky body doma prišla Sigma Olomouc, ktorá prehrala s Příbramom 1:3. Dva góly hostí padli až v samom závere stretnutia.

77. Berger
/L. Štetina a J. Považanec celý zápas - M. Kozáčik a P. Hrošovský celý zápas, M. Ďuriš do 71. min/