< sekcia Šport

C. Ronaldo sa v utorok dočká trestu za krátenie daní v Španielsku

Cristiano Ronaldo, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Portugalský futbalista zrejme vyviazne s podmienečným trestom na dva roky, zaplatí však vysokú pokutu.

Madrid 21. januára (TASR) - Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo sa v utorok postaví pred súd v Madride v súvislosti s obžalobou z daňových únikov. Očakáva sa formálne potvrdenie dohody o vine a treste. Ronaldo zrejme vyviazne s podmienečným trestom na dva roky, zaplatí však vysokú pokutu. Tá by mala podľa agentúry AP dosiahnuť spolu s náhradou škody 19 miliónov eur.

Ronalda pred dvomi rokmi obvinili z toho, že v období 2011 až 2014 prostredníctvom zahraničných spoločností neodviedol dane z príjmov z reklamy v celkovej hodnote 14,7 milióna eur. Bývalý útočník Realu Madrid odmietol úmysel krátiť dane, napokon sa však s prokuratúrou dohodol.

V utorok by sa mal postaviť pred súd aj Ronaldov niekdajší spoluhráč z Realu Xabi Alonso. Toho stíhajú za únik dvoch miliónov eur, hrozí mu až päť rokov väzenia a pokuta.

Za rovnaký delikt v minulosti odsúdili na podmienečné tresty Lionela Messiho s otcom, opletačky pre vyhýbanie sa daňovým povinnostiam mali aj Jose Mourinho, Javier Mascherano, Marcelo, Luka Modrič, Alexis Sanchez, Ricardo Carvalho, Angel Di Maria, Radamel Falcao či Fabio Coentrao.