Utorok 19. marec 2024Meniny má Jozef

Dortmund odštartoval ligu triumfom nad Augsburgom

Futbalista Dortmundu Axel Witsel v sobotňajšom zápase 1. kola nemeckej Bundesligy Borussia Dortmund - FC Augsburg v Dortmunde 17. augusta 2019. Foto: FOTO TASR/AP

Hostia dvakrát na vedenie domácich dokázali odpovedať, no Kevin Volland v 69. minúte zabezpečil víťazstvo pre Bayer.

Dortmund 17. augusta (TASR) - Futbalisti Borusssie Dortmund vstúpili do nového ročníka nemeckej Bundesligy suverénnym domácim triumfom 5:1 nad FC Augsburg. V drese úradujúceho vicemajstra sa dvoma gólmi prezentoval Paco Alcácer.

Augsburg síce na ihrisku favorita skóroval už po necelej polminúte hry, o chvíľu neskôr ale Alcácer vyrovnal a Dortmund po zmene strán tromi gólmi v rozpätí ôsmich minút definitívne rozhodol o zisku troch bodov.

Leverkusen si poradil s nováčikom z Paderbornu 3:2. Hostia dvakrát na vedenie domácich dokázali odpovedať, no Kevin Volland v 69. minúte zabezpečil víťazstvo pre Bayer. Freiburg doma zdolal Mainz 3:0, keď všetky góly padli až v záverečnej desaťminútovke.