EURÓPSKA LIGA: V semifinále Manchester dostal Celtu, Ajax vs. Lyon

Hráč Manchesteru United Marcus Rashford (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól do bránky Chelsea vo futbalovom zápase anglickej Premier League Manchester United - Chelsea na štadióne v Manchesteri 16. apríla 2017. Foto: TASR/AP

Finálový duel je na programe 24. mája na štadióne Friends Arena v Štokholme.

Nyon 21. apríla (TASR) - Futbalisti Manchestru United narazia v semifinále Európskej ligy UEFA 2016/2017 na španielsku Celtu Vigo. V druhom semifinále budú čeliť hráči Ajaxu Amsterdam francúzskemu Olympique Lyon.

Zloženie semifinálových dvojíc určil piatkový žreb v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone. Prvé zápasy sú na programe vo štvrtok 4. mája, odvety o týždeň neskôr 11. mája.

"Červení diabli" vyradili vo štvrťfinále až po predĺžení Anderlecht Brusel. Stále majú šancu pridať do klubovej zbierky jedinú európsku trofej, ktorá im v nej ešte chýba. Celta Vigo, ktorá vyradila belgický Genk, je debutantom v tejto fáze súťaže.

Ajax Amsterdam už vyhral Pohár UEFA, predchodcu EL v roku 1992. Klub slávnej minulosti má na konte aj štyri tituly európskeho šampióna. Vo štvrťfinále vyradil ďalšieho bývalého víťaza Pohára UEFA Schalke 04 Gelsenkirchen, keď vo štvrtkovej odvete prehral 2:3 po predĺžení, no išiel ďalej vďaka domácej výhre 2:0. Olympique Lyon eliminoval istanbulský Besiktas až po rozstrele zo značky 11 m.